Spor Haberleri

Abramovich ’cilt corona virüsü ile mücadeleye destek

Chelsea’nin sahib Rus milyarder Roman Abramovich, corona virüsü ile mücadeleye yardım etmek amacıyla Ulusal Afiyet Servisi (NHS) çalışanlarının otelinde bedava kalacaklarını duyurdu.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea ’nin sahibi olan Roman Abramovich, corona virüsü ile mücadeleye takviye geldi. Vize problemi sebebiyle İngiltere ’ye giremeyen Abramovich, otelini sağlık çalışanlarına açtı. Londra ’daki Milli Sağlık Servisi (NHS) çalışanlarının, Millennium Oteli ’nde bedava konaklayabileceği duyuruldu.

Maç olduğu zamanlar Chelsea takımının da kamp yaptığı Millennium Oteli ’nin kapılarını NHS çalışanlarına açan Abramovich, masrafları kendisi ödeyecek. Abramovich böylece, İngiltere ’nin corona virüsü ile mücadelesine yardım verecek. Kendisinin ve takımı Chelsea ’nin tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü ile mücadeleye en iyi desteği böyle verebileceğini düşünen Abramovich, evi hastaneden uzakta olan NHS çalışanlarının, sıcacık bir ortamda konaklama şansına sahip olmasını sağlayacak.

Chelsea Kulübü ’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Corona virüsü nedeniyle birçok sağlık çalışanı, uzun mesai süreleri boyunca çalışıyor. Sağlık çalışanları, evlerine gidemiyor ya da hastaneden eve uzun bir yol kat etmek zorunda kalıyor. Bunun önlemek için Millennium Oteli, NHS çalışanlarına bedava hizmet verecek” denildi.

Birleşik Krallık ’ta şimdiye değin 71 birey corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABER Juventus`un sahibinden 10 milyon Euro corona bağışı Juventus`un sahibinden 10 milyon Euro corona bağışı

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı