Spor Haberleri

Zico ’lu 1982 Brezilya kadrosu corona virüsüne aleyhinde bir araya geldi!

Futbol tarihinin unutulmaz kadrolarından biri olan 1982 Brezilya kadrosu, corona virüsü ile çaba için bir araya geldi. Falcao’nun başlattığı ve Zico, Junior gibi hayatta olan bütün oyuncuların katıldığı bağış kampanyasında bir haftadan kısa sürede 2 milyon 600 bin Brezilya Reali (3 milyon 410 bin Türk Lirası) bağış toplandı.

Brezilya ’nın unutulmaz 1982 Dünya Kupası kadrosu bir araya geldi ve corona virüsü ile uğraş kapsamında Breziya ’nın kalabalık ‘favela ’larına takviye nedeniyle bir bağış kampanyası başlattı.

Paulo Roberto Falcao ’nun başlattığı inisiyatife kadronun efsane isimleri Zico, Junior ve Leandro da dahil elde etmek üzere hayatta olan 19 oyuncu da yayınladıkları video mesajla katıldı ve destek çağrısında bulundu.

‘Brezilya için yeniden… ’

Falcao “1982 Brezilya takımı yaratıcılığı, birlikteliği ve kolektif egzersiz ahlakı ile bilinirdi. Acilen Brezilya için her tarafta harekete geçiyoruz” ifadelerini kullandı ve şu başlıca dek bir haftadan kısa bir sürede 2 milyon 600 bin Brezilya Reali (3 milyon 410 bin Türk Lirası) bağış toplandığını açıkladı.

İLGİLİ HABER FIFA Başkanı Infantino: `Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden...` FIFA Başkanı Infantino: `Her şey yüzde 100 tehlikesiz ayla gelmeden…`

Brezilya ’nın ‘favela ’ adı verilen yoksul kenar mahallelerinde virüsün yayılmasından ve ‘favela ’lardaki şartlar göz önüne alınınca salgının korkutucu boyutlara ulaşmasından çekinilirken Güney Amerika ’nın en topluluk ülkesinde şu asıl dek 974 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Yollarına Rossi çıkmıştı…

Unutulmaz oyuncu Socrates, kaleci Waldir Peres ve orta saha oyuncusu Batista dıştan tüm üyeleri hayatta olan ve kampanyaya katılan 1982 Brezilya kadrosu bütün zamanların Dünya Kupası kazanmamış en iyi takımları aralarında gösteriliyor. Brezilya, İspanya ’nın düzenlediği 1982 Dünya Kupası ’nda ikinci grup aşamasına yükselmiş ama beraberliğin güya final için Brezilya ’ya yeteceği son maçta İtalya ’ya 3-2 yenilerek kupaya veda etmişti.

Paolo Rossi ’nin üç golüyle yarı finale meydana çıkan İtalya kupayı kazamış, Rossi 6 golle turnuvanın gol kralı olmuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı