Spor Haberleri

Toni Nadal: Bill Gates yeğenime işlerin karışacağını söylemişti

Microsoft’un sahibi Bill Gates, daha önce 2015 senesinde yaptığı bir konuşmada muhtemel salgın ihtimali üstünde durmuş ve uyarılarda bulunmuştu. Ünlü girişimcinin, bu yıl 7 Şubat’ta Rafael Nadal ile oynadıkları misafir etme maçında da İspanyol yıldız ile yaptığı konuşmada aynı ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

Toni Nadal, İspanya basınına verdiği bir röportajda yeğeni ünlü tenisçi Rafael Nadal ’ın corona virüs salgınıyla ilgili Bill Gates kadar uyarıldığını açıklama etti.

Tenis önde gelen figürlerinden Rafael Nadal ’ın antrenörü ve aynı zamanda amca olan Toni verdiği röportajda, “Yeğenim Güney Afrika ’da Roger Federer ve Bill Gates ile ziyafet maçı yaptığı sırada Gates kendisini salgına karşısında uyardı. Çin ’de yaşananların karmaşık olduğunu ve hafife alınmaması gerektiğini söyledi” dedi.

Kendisine sorulan sizce bu şu anki yaşayış biçimimizi değiştirir mi sorusuna, “Değiştirir mi bilmiyorum. Çünkü yaşadıktan daha sonra yaşananları geride bırakıyor ve unutuyoruz. Oysa bir şeyleri bozup baştan kurmalıyız” diyerek yanıt verdi.

Toni Nadal aşı bulunmadığı sürece, durumun karışık bir halde kalabileceğini düşünüyor. Politikacıların konuya cahilce yaklaştığını söyleyen tecrübeli antrenör, fanatizmin geride bırakılıp bu salgına karşısında birlikte yanıt verilmesi gerektiğini söyledi.

“ŞU LAHZA TENİSİ HİÇ UMURSAMIYORUM”

Hem Nadal ’a kadar politikacılar birçok kararı uzmanlara bırakmalı. Politikacıların domine ettiği alanlardan işi haberdar olan kişilerin uzaklaşması nedeniyle bu günlere geldiğimizi savunan 59 yaşındaki antrenör, “İnsanlar günümüzde zorlama zamanlar geçiriyorlar. Mesela şu lahza tenisi hiç umursamıyorum. Herkes organizasyon ve turnuvaların ne zaman başlayacağını soruyor. Bence hiçbir önemi değil. İleride birçok Mallorca ve Wimbledon turnuvaları yapılacaktır. Şu an konumuz salgın olmalı çünkü halk hayatlarını kaybediyor” şeklinde konuştu.

Bill Gates, 2015 ’te yaptığı bir konuşmasında da salgın hastalıklara dikkat çekmiş ve ilerleyen zamanlarda insanlığın sınanabileceğini söylemişti.

Dönemin salgın hastalığı ebolanın yüksek vefat oranı nedeniyle kolay daha aşağı edildiğini belirten Gates, 2015 ’teki bir konuşmasında “Bir sonraki sefer bu değin uğurlu olmayabiliriz. Kendini iyi hisseden ve bu sebeple rahatlıkla uçağa binen taşıyıcıların olduğu bir salgın durumu zorlaştırabilir” demişti.

İşte Bill Gates ’in 2015 yılında yaptığı TED konuşması;

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı