Spor Haberleri

Barcelona ’da şok! 6 idareci istifa etti…

İspanyol devi Barcelona’da 6 yönetici Başkan Josep Maria Bartomeu’nun aykırı kararlarını mazeret göstererek topluca istifa ettiklerini açıkladı.

İspanyol gazetesi La Vanguardia ’nın haberinde Barcelona kulübünün 6 yöneticisinin istifa dilekçelerini İspanyol devlete ait kurumlarına ilettiği belirtildi. İstifa mektubu ile birlikte bundan başka Başkan Bartomeu ’ya not yazar yöneticilerin yaptıkları açıklamada yönetimin başındaki Bartomeu ’nun aykırı kararları nedeniyle istifa ettikleri belirtildi.

Josep Maria Bartomeu ’nun 6 yöneticinin istifasına rağmen yönetiminin resmi olarak düşmediğinin hatırlatıldığı haberde toplam 19 birey olan yönetim kurulunun 13 ’e düştüğü açıklandı.

İLGİLİ HABER Messi krizi! Başkan`a savaş açtı! Messi krizi! Başkan`a savaş açtı!

GERİ DÖNÜLEMEZ ŞEKİLDE İSTİFA

Önümüzdeki günlerde başkan Bartomeu ’yu kuvvet zamanların beklediği ifade edilen haberde başkan Bartomeu ’nun baştan bir idare heyeti oluşturmakta zorlanabileceğini ve erken bir seçim olabileceği belirtildi.

İstifa eden yöneticiler Emili Rousaud, Quique Tombas, Silvio Elías, Josep Pont, Jordi Calsamiglia ve Maria Teixidor ’un istifa mektuplarının ise şu şekilde olduğu belirtildi:

“Aşağı imzası bulunan yöneticiler olarak Barcelona ’daki görevimizde geri dönülemez şekilde istifa ettiğimizi başkan Bartomeu ’ya bildiriyoruz. Pandemik dönem geçirdiğimiz bu günlerde kulübün yönetim biçimlerini tersine çevirmeyi başaramadık. Ayrıca ‘barçagate ’ olarak aşina olayla ilgili de hayalkırıklığımızı da bildirmek isteriz.”

Barçagate: Başkan Bartomeu ’nun yakın zamanda sosyal medyada kendi lehine propaganda yapması için troll hesaplar aldığı olayın ortaya çıkması.

İLGİLİ HABER Real Madrid maaş indirimini tartışıyor! Real Madrid maaş indirimini tartışıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı