Spor Haberleri

‘Suratına tükürülen bir hakem! Paralarını biz ödüyoruz’

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor’da yayınlanan Stadyum programına telefonla bağlanarak gündemi değerlendirdi. Bütün olumsuzluklara karşın şampiyonluk mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini bildiren bordo-mavili ekibin başkanı, şöyle konuştu:

”BU HAFTA 41 BİN TARAFTAR BEKLİYORUM”

Taraftar sezon başından beri bana her zaman şunu soruyordu, ‘Bu sene, o sene mi?’. Mücadelemiz şu anda başlıyor, bu hafta, o hafta. Başakşehir maçında tribünlere 41 bin taraftarımızı (seyirci yok) bekliyorum. Bundan daha sonra çaba başlıyor. Anadolu kulübü elde etmek zordur. O kupayı İstanbul’dan alıp, Anadolu’ya götürmek istiyorsan, mücadele etmek durum.

“PARALARINI BİZ ÖDÜYORUZ”

Başkan Ağaoğlu, TFF ve MHK için de eleştirilerde bulundu. Ağaoğlu, “Geçenlerde federasyonda yaptığımız bir toplantıda MHK ve idare heyeti üyeleri de vardı. Tüm olumsuzlukların onlar da farkındalar lakin ellerinde az sayıda hakem olduğunu ve can sıkıntısı yaşadıklarını ifade ettiler. Elinizde kısıtlı sayıda hakem varsa ve mecburen bir takım hakemleri veriyorsanız, neden yetiştirmediniz? Bu ülke İHA’ları, SİHA’ları yapacak beyinleri yetiştirdi de, üç tane hakem mi yetiştiremeyecekti? Üzerinde hepimizin durması gereken bu. Kaldı oysa bunların tüm eğitim masraflarını, giyeceklerini, giyimlerini-kuşamlarını, seyahatlerini, biz kulüpler ödüyoruz.

”BİRİLERİ KORUYOR VE KOLLUYOR”

Bakın suratına tükürülen bir hakem, bir şekilde hakemliği bitme noktasına gelmişken hala bugün hakemlik yapıyorsa çağırmak ama geçmiş dönemlerde de, yıllardır bu böyle. Sanıyorum 8 sene önce oldu bu olay. Halis Özkahya iyi bir hakem değil net. Hala orada tutmanın ne anlamı var? Siz görevinizde aralıksız kusur yapsanız, yeniden o görevi yapmanıza izin verirler mi? Kesintisiz yanlış yapan bir hakem hala oradaysa aramak oysa bir yerlerden sağlam torpillisinizdir. O vakit birileri sizi koruyor ve kolluyor. Fazla mu şiddet hakem yetiştirmek?

”BÜTÜN MASRAFLARINI KULÜPLER KARŞILIYOR”

Nasıl hakem yetiştiremezsiniz? Bütün masraflarınızı kulüpler karşılıyor. %4 ile %24 aralarında canlı yayın gelirlerinden kesinti yapılıyor. Federasyon, kulüplerin gelirlerinden kesinti yaparak, bunun içine hakem de dahil elde etmek üzere tüm faliyetlerini sürdürüyor. VAR dediniz, 22 milyon dediniz kulüpler olarak çıkarıp verdik. 32 deseydiniz onu da verecektik. Hala oturtamadık bu sistemi.

”İNGİLTERE’DE 3 HATADA VURUR YATIRIRLAR ADAMI”

İngiltere’de şu hatayı yapmıyorlar, tekrar tekrar kusur yapan, yetersiz, eğitimsiz, eğitimlere rağmen hataların ardı arkası gelmeyen hakemleri liglerinde tutmuyorlar. Hani Türkçe’de bir anlatım tarzı vardır; bir yatır, iki yatır, üçüncüde vur yatır. İngiltere’de 3. hatada vurur, yatırırlar adamı. O düdüğünü müdüğünü, astırırlar. Arkadan gelenlere gerektirmek durumundalar. Dünya şampiyonu Fransa’yı yenebilecek bir takımı gençlerden kurmayı başardık fakat 3 tane hakem çıkaramadık. Bunun hesabının sorulması gerekli savunulacak bir tarafı yok.

”14 DAKİKA SEYREDİLİR Mİ?”

Gol pozisyonu 4 dakika, 14 bitmiş izlenmesine karşın, kararı açıklamaya sırası gelmişken dahi, hakemin yüz ifadesinin ve kararsızlığının farkında olan mısınız? Kendisi de bilmiyordu son ana kadar ne karar verdiğini. 4 dakika, 14 baştan o pozisyon seyredilir mi?. Bu koşul her şey bir tarafa o hakemin yeteneksizliğini, eğitimsizliğini, yetersizliğini gösterir. İlk pozisyonda gördüğü neydi de VAR da izleyince görmediği neydi? 14 tekrarda gördüğü neydi?

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı