Spor Haberleri

Formula 1 efsanesi Sir Stirling Moss hayatını kaybetti

Formula 1’de hiç dünya şampiyonluğu bulunmadığı halde efsaneler aralarında farzedilen Sir Stirling Moss, 90 yaşında hayata gözlerini yumdu.

‘Dünya şampiyonluğu kazanmamış en büyük sporcu ’ olarak anılan Sir Stirling Moss, 90 yaşında hayata veda etti. Formula 1 ’de öyle çok marka namına yarışmacı Sir Stirling Moss ’un ölüm haberini eşi sosyal medya hesabından duyurdu.

Sir Stirling Moss, uzun zamandır, 2016 yılında Singapur ’da tatile gittiği sırada solunum yolu enfeksiyonu hastalığı ile uğraş ediyordu. Efsane pilotun eşi, ölüm nedeni ile ilgili bilgi vermezken, Daily Mail ’e yaptığı açıklamada “Tıpkı yaşadığı gibi öldü. Inanılmaz görünüyordu. sonuna kadar uğraş etti ve sonunda o güzel gözlerini kapattı. Hepsi bu” ifadelerini kullandı.

Sir Stirling Moss ’un corona virüsüne yakalanıp yakalanmadığı ise bilinmiyor.

 

Monaco Grand Prix – 1961 Resim: Depophotos

Formula 1 ’de 1951-1961 yılları arasında 10 sene Sir Stirling Moss, dünya şampiyonluğu sevinci yaşayamadı. Vanwall, Maserati ve Mercedes gibi takımlarda 66 yarışa meydana çıkan Sir Stirling Moss, bu yarışlarda 16 başarı elde etti. Sir Stirling Moss, 10 yıllık Formula 1 kariyerine 4 dünya ikinciliği, 3 dünya üçüncülüğü. 16 başarı, 16 pole pozisyonu, 19 en çabuk tur sığdırdı. Sir Stirling Moss, 24 kere de podyum gördü.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı