Süper Lig

Süper Lig ’de düşmeme fikri düştü!

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı ile yapılan toplantıdaki “Bu sezon düşme olmasın, seneye 21 takımla oynayalım” fikrine kapıları kapatmaya hazırlanıyor

Corona virüs salgını sonrasında Süper Lig’e dönüş için 12 Haziran tarihini belirleyen Türkiye Futbol Federasyonu, önceki gün 18 takımın desteğini almıştı. Kulüpler Birliği Vakfı ve kulüp temsilcilerinin katıldığı istişare toplantısında Süper Lig’de son 7 sırada bulunan takımlar (Kayserispor, Ankaragücü, Ç.Rizespor, Y.Malatya, Konyaspor, Kasımpaşa ve Gençlerbirliği) düşmenin kaldırılarak ligin tamamlanması ve 2020-21 sezonunun 21 takımla oynanmasını TFF Başkanı Nihat Özdemir’den sözlü olarak istek etti. Başkan Özdemir de konunun idare kurulunda görüşüleceği sözünü verdi.

TAKVİMDE SIKINTI VAR

Istek, TFF kanadındaki birincil değerlendirmede çok realist bulunmadı. Düşmenin kalkması halinde bunun üstünlük yarışını aracısız olarak etkileyerek telaşı öldürmesi, tartışmaları beraberinde getirmesi aramak. En önemli sorunlardan birisi de zaten gecikecek yeni sezon başlangıcının, seneye ertelenen EURO 2020 takvimine uymayı 21 takımın imkânsız hale getirmesi. 21 takım çağrıda bulunmak en iyi ihtimalle 1 ay daha artı maç yerine getirmek çağırmak. Ayrıca yayın gelirlerinin doğal  olarak seneye 18’e değil 21’e bölünecek olması da cabası. Bu üç esas sorun, TFF’nin bu öneriye kapıları kapatmasına niçin oluyor.

Üstünlük yarışındaki kulüplerin düşmenin kalkmasını isteyen ligin son 7 sırasındaki takımlarla olan maçları şöyle:

Trabzon: Ankaragücü, Konya, Kayseri.

Başakşehir: Ankaragücü, Konya, Kayseri, Kasımpaşa.

Galatasaray: Rize, Ankaragücü.

Sivas: Konya, Kayseri, Kasımpaşa, Malatya, Gençlerbirliği.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı