Süper Lig

Hamza Hamzaoğlu: ‘Başarılarımı küçümsediler ’

Galatasaray’ın efsane isimlerinden Hamza Hamzaoğlu, SÖZCÜ Galatasaray muhabiri Mesut Yıldırım’a önemli açıklamalarda bulundu. G.Birliği ’nin hocası, “Galatasaray ’da başarımızı küçümsemeye çalıştılar ama halkın içinde bizi takdir edenler oldu. Korona iyice geçmeden ligler oynatılmamalı” dedi

2014-15 sezonunda Galatasaray’da 3 kupa zaferi yaşamış Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, SÖZCÜ’ye konuk oldu. Muhabirimiz Mesut Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Gençlerbirliği’nin hocası Hamzaoğlu, o günlerde camia içinde yaşadıklarını şöyle özetledi: “Küçümsemeye çalıştılar fakat biz, neler yaptığımızı biliyoruz. Galatasaray’da fazla güzel 1 sene geçirdik fakat haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum kuşkusuz. Baştan büyük ekip çalıştıracağıma inanıyorum.”

DOĞRUDAN VAZGEÇMEM

Galatasaray ’da çalışırken çocukken Fenerbahçeli olduğunu ifade eden Hamzaoğlu bu konuda “Tekrar sorarsanız tekrar söylerim. Ben bildiğim doğruları söylemekten asla vazgeçmem. Dürüst yolda yürümek istiyorum” ifadesini kullandı. 50 yaşındaki öğretmen, “Kuvvet dönemdeyiz. Ailemizi ve oyuncularımızı eve hapsettik. Virüs, Galatasaray ve Fenerbahçe dinlemiyor. Birbirimize düşman değiliz. Benzer dünyanın insanlarıyız. Yalnızca kendimizden yok herkesten sorumlu ve sorumluyuz” dedi.

AYNI ŞEHİR OLABİLİR

Hamzaoğlu, liglerin ne zaman başlayacağı konusunu ise şöyle değerlendirdi: “Ilk Önce bu virüs en ince ayrıntısına kadar bitmeden liglerin başlamasından yana değilim. Ara Sıra hayatlara uzak baktığınızda çok manâlı olmayabilir fakat bu yaşam sizin hayatınız ise fazla kayda değer. O yüzden hiç kimseyi riske edemeyiz. Benzer şehirde oynamak şayet bir çözüm olabilir. Herkes kendi izole ortamında, kendi tedbirlerini alarak bu süreci geçebilir. Liglerin kayıt edilmesi en son seçenek olmalı.

BURSA ’DA DIĞER ŞEYLER OLDU

“Bursaspor ’un altından kalkamayacağı derecede maliyeti olan ve basmakalıp bir borcu olan kadrosu vardı. 100 milyon TL gibi bir kar yaptık ve ona rağmen hedeften kopmadan ilk yarıyı beşinci tamamladık. Ama türbinler organize edilmiş bir şekilde bizi istifaya davet ettiler. Başka unsurlar da devreye girdi.”

ALTYAPIYA DÖNÜŞ KAÇINILMAZ

Bütün dünya olarak yeni bir döneme gireceklerini belirten Hamza Hamzaoğlu, “Kulüplerimiz geleceği çok iyi hesap edemedikleri için bu huzursuz süreci yaşamak zorunda kaldı. Buradan altyapıya dönüş olacak, bu gerekli. Şu Anda yabancı oyuncular bundan böyle farklı ülkelere gidip oynamak değil de kendi ülkesinde daha iyi olan takımlara gitmek için uğraşacak. Çünkü ailesinin yanında kalmak isteyecek. Dolayısıyla iyi yabancı oyuncuları getirmek zorlaşacak. Futbol ekonomisi bundan büyük zarar görecek” dedi.

OKAN ÖĞRETMEN İYİ GİDİYOR

“Bu sezon Okan Buruk, başarılı gidiyor. Hüseyin Çimşir de pek. Ünal Karaman’ın mükemmel olmasına karşın ayrılmasının peşinde göreve geldi ve buralara başarıyla getirdi. Jenerasyonun değişmesi ve bundan böyle Sergen Yalçın, Okan Buruk ve Erol Bulut gibi isimlerin gelmesi beni sahiden mutlu gediyor.”

KEŞKELERİM FAZLA OLMADI

“Bir karar aldıysam çağırmak oysa o günün doğrusu oymuş. Bu kusur bile olsa bundan öğreneceğim fazla dersler var. Natürel ama bunu yaşaman gerekir. Çünkü hepimiz kusur yapıyoruz. Kayda Değer olan bu yanlışı sürdürmemek. Keşkelerim fazla olmadı.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı