Süper Lig

Kayserispor ’da Pedro Henrique krizi! FIFA ’ya başvurdu

Hes Kablo Kayserispor’da idare, takımın ödemelerinin bir kısmını geçtiğimiz gün yatırdığını açıklarken, İHA’nın haberine kadar mart ayı ödemesini almasına kısa bir zaman kala Pedro Henrique’nin, FIFA’ya başvurduğu ortaya çıktı.

Sezon başında Kayserispor ’a aktarma olan ve oynadığı futbol ile takımın en manâlı isimlerinden birisi haline gelen, takımın en çok gol atan futbolcusu olan Pedro Henrique, 2020 yılına ait tarihi geçmiş alacaklarının ödenmemesinden ötürü FIFA ’ya başvurdu.

Menajeri yoluyla FIFA ’ya yazı gönderen Pedro Henrique, maaşlarının ödenmesini istedi. Ödeme alamadığı gerekçesi ile FIFA yoluyla Kayserispor ’a ödeme talimatı gönderen Brezilyalı oyuncu sorun oldu. Kayseri ekibi, tüm oyunculara ücret ödemesi yaparken FIFA ’dan yazı gönderdiği için Pedro Henrique ’ye ödemesi hemen şimdi gerçekleştirmedi.

Kayserispor Sportif Direktörü Bülent Bölükbaşı, konu ile ilgili olarak İHA ’ya daha önce yaptığı açıklamada, “Oyuncuların alacaklarının bir kısmı ödendi. FIFA’dan yazı gönderen bir oyuncumuzun ödemesini bekletiyoruz. Mevcut şartlarda bir oyuncunun FIFA hamlesi yapması başkanı ve bizi üzdü. Bu şartlarda ödeme yapmamıza rağmen bir futbolcumuzun böyle atak yapması bizi üzdü” dedi.

Bölükbaşı, “Mart ayı için FIFA’dan bize yazı yollamak ne dek etik? Ödeme talimatı verilmişti. FIFA’dan yazı gelince biraz beklettik. Çünkü arada ödeme farkı çıkıyor. Yazı gelince hemen yetkisiz ödeme yapmış olacağız, Mart ayını da istiyor. Bizim ödemeler konusunda bir sorunumuz değil” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı