Spor Haberleri

SON DAKİKA Real Madrid ’den corona virüsü sebebiyle karantina kararı

Inter ve Juventus’tan daha sonra Real Madrid de corona virüsü sebebiyle spor faaliyetlerini durdurdu. Real Madrid, bir basketbolcuda meydana çıkan corona virüsü nedeniyle futbol ve basketbol takımlarını karantinaya aldı. La Liga yönetimi de liglerin askıya alındığını duyurdu.

Dünyada gerçekleşen corona virüsü salgını sonrası spor dünyasından birçok isim virüsten etkilenirken son haber dünya devi Real Madrid ’den geldi. Real Madrid, basketbol ve futbol kulüplerini karantinaya aldı. Devlete Ait siteden yapılan açıklamaya göre her iki takımın kullandığı tesisleri kullanıma kapatan Real Madrid, basketbol ve futbol takımlarının faaliyetlerini durdurdu. Kararın, bir basketbolcunun corona virüsü testlerinin pozitif çıkmasının gerisinde alındığı belirtildi. Basketbolcunun ismi ise açıklanmadı.

Real Madrid Kulübü, basketbolcuları ve futbolcuları gözlem altına aldı. Real Madrid hem antrenman tesislerindeki tüm çalışanları da evlerine gönderdi. Real Madrid Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada “Basketbol takımımızda bir oyuncunun corona virüsü testi artı çıkmıştır. Benzer yerde çalışıldığı için basketbol ve futbol takımlarının karantinaya alınması önerildi. Tüm Real Madrid personelinin de karantinaya alınması öğüt edilmiştir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı