Spor Haberleri

Arsenal ’dan corona virüsü ile mücadeleye dev destek

Premier League ekiplerinden Arsenal, corona virüsü ile uğraş dahilinde büyük bir takviye paketi açıkladı. Toplam 150 bin Pound’luk bedensel yardımın yanına 30 binin üzerinde insana; yiyecek, temizleme malzemesi ve bireysel hijyen ürünlerinden oluşan bir paket ulaştırılacak.

Premier League ’den yapılan açıklamaya göre Arsenal, corona virüsü ile çaba zarfında ihtiyaç sahibi 30 binden artı insana yemek, temizleme malzemesi ve bireysel hijyen ürünleri dağıtacak.

Londra ekibi bununla beraber yerel organizasyonlara 100 bin Pound ve COVID-19 Crisis Fund ’a (COVID-19 Kriz Fonu) da 50 bin Pound bağışta bulundu. Kulüpten yapılan açıklamada ise Arsenal Vakfı ’nın HIS Church ile işbirliği içinde Islington ’a 15 ton acele takviye ekipmanı ilettiği belirtildi.

aynı zamanda Arsenal Vakfı, birincil karşılamada ödev yapan NHS (Milli Sağlık Servisi) çalışanlarının ulaştırmasında da gönüllü olarak yer aldıklarını ifade etti. Premier League ekiplerinden Manchester United ve Wolverhampton Wanderers da yardım paketlerini açıkladılar.

Birleşik Krallık ’ta corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 958 ’e yükseldi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı