Spor Haberleri

Simone Biles, Tokyo 2020 ’nin ertelenmesi sonrası başta konuştu: ‘Sadece oturdum ve ağladım… ’

Olimpiyat şampiyonu ABD’li cimnastikçi Simone Biles, mutlak favori olarak gösterildiği Tokyo 2020’nin bir yıl ertelenmesi sonrası ilk önce konuştu. Biles “Antrenman arasında soyunma odasına gidince telefonuma gelen mesajı gördüm. Nasıl hissedeceğimi bilemedim. Yalnızca oturdum ve ağladım lakin karar nihayetinde dürüst bir karardı. ABD’de ve dünyanın her yerinde insanların sağlıklı ve güvende olmasını sağlamamız lazım” diye konuştu.

Dört olimpiyat altın madalyası bulunan ABD ’li cimnastikçi Simone Biles, ülkesinde NBC ’de yayınlanan Today adlı programa katıldı ve sessizliğini bozdu. Tokyo 2020 ’nin bir yıl sonraya ertelenmesi hakkında görüşleri sorulan 23 yaşındaki sporcu arkadaşça bir itirafta bulundu.

Tokyo ’da altın madalyalar almasına belirlenmiş gözüyle bakılan ve şu lahza cimnastikte rakipsiz olarak gösterilen Biles, haberi duyduğunda gözyaşlarına boğulduğunu oysa askıya alma kararının son derece içten bir karar olduğunu belirtti.

‘Sadece oturdum ve ağladım… ’

Normalde sosyal medyayı fazla faal kullanan fakat askıya alma kararı sonrası yaklaşık olarak sessizliğe gömülen Biles o anları, “Spor salonunda antrenman yapıyordum o dönemde 10 kişiden eksik olunca salonda çalışabiliyorduk. Antrenman aralarında soyunma odasına gidince telefonuma gelen mesajı gördüm. Nasıl hissedeceğimi bilemedim. Sadece oturdum ve ağladım ama karar nihayetinde dürüst bir karardı. ABD ’de ve dünyanın her yerinde insanların sağlıklı ve güvende olmasını sağlamamız lazım. Benim için zordu lakin bezginlik yok” sözleriyle aktardı.

İLGİLİ HABER Son dakika! Wimbledon iptal edildi, sigorta şirketi 250 milyon Pound ödeyecek! Son dakika! Wimbledon iptal edildi, sigorta şirketi 250 milyon Pound ödeyecek!

Tokyo 2020 sonrası bırakacaktı

Topladığı 19 ’u altın edinmek üzere 25 madalya ile dünya şampiyonaları tarihinde en fazla madalya şampiyon cimnastikçi olan Biles, ilk olimpiyatı olan Rio 2016 ’da 4 altın 1 de bronz madalya elde etmişti. 23 yaşındaki başarılı sporcu, Tokyo 2020 ’nin arkasından cimnastik kariyerine nokta koyacağını açıklamıştı.

İLGİLİ HABER ABD`li cimnastikçi Simone Biles tarihe geçti! Rekor... ABD`li cimnastikçi Simone Biles tarihe geçti! Rekor…

Yaklaşık iki yıllık bir aradan sonradan 2018 ’de yarışmalara dönen ve hazırlıklarını sürdüren Biles, ‘Tokyo 2021 ’e hazırlanmanın kendisi için ve öyle fazla sporcu için bir ‘challenge ’ olacağını şöyle açıklama etti: “bedenen antrenörlerimin beni hazır tutacağından hiçbir şüphem değil oysa mental olarak bir yıl daha hazırlanmak sanırım bu beni, bizi ve böylece çok sporcuyu negatif etkileyecek” dedi ve ekledi “Somut olduğu değin akli da formda edinmek zorundayız. İlerlemek için, vücudunu ve zihnini dinlemek için büyük bir faktör.”

Antrenörleriyle mesaj ve video görüşmeler ile yol haritası çizdiklerini ifade eden Biles, evde çalıştığını, vücudunu kuvvetli tutmak için kollarını, karnını ve bacaklarını çalıştırdığını, köpeğini gezdirdiğini ve YouTube ’da çok pozitif squat taşıyan ve kalçaları çalıştıran bir “twerk” antrenmanı paylaştığını söyledi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı