Spor Haberleri

Son dakika: TFFden MHK açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu, son dönemde kulüplerin Merkez Hakem Kurulu ve hakemlere karşın yoğun eleştirilerine ilişkin bir tanımlama yayınladı.

TFF’nin resmi sitesinde yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son zamanlarda Merkez Hakem Kurulumuz ve hakemlerimizin kulüplerimiz göre en kayda değer gündem maddesi ve tartışma konusu haline getirildiğini üzülerek görmekteyiz.

Türk futbolunun her daim ihtiyacı olan huzurun aksine MHK Başkanımız Sayın Zekeriya Alp, kurulumuz ve hakemlerimizin esas sorun gibi gösterilmesini dürüst bulmamaktayız. Kaldı ancak bu tartışmaların kimseye de bir faydası olmamakta, Türk hakemliğine de hiçbir şekilde pozitif sağlamamaktadır.

Sayın Zekeriya Alp ve takım arkadaşları Türkiye’de en kuvvet görevlerden birisini üstlenmiş olup Türk hakemliğinin en iyi seviyeye gelmesi için ellerinden gelen bütün çabayı göstermektedir. Kurulumuz, bugüne değin özellikle genç hakemlerin yetişmesi ilk kez olmak üzere birçok proje ile görevlerini başarıyla sürdürmekte, hakemlerimizin performanslarının en iyi noktaya gelmesi için büyük bir gayretle çalışmaktadır.

Bugün bütün dünyada VAR sistemi tartışılmakta, hakemlerin kararları tenkit konusu yapılmaktadır. Fakat ülkemizde hakemlerimizin yönetimleri ile ilgili talimatlar tenkit boyutunu aşmaktadır. Bu konuda daha dikkatli olunmalı, hakemlerimize hürmet duyulmalıdır.

Kulüplerimize çağrımız ivedilikle gündemlerinden MHK’yi çıkartmaları, maksadını aşan açıklamalardan kaçınmaları ve bir an önce sahaya dönmeleridir.

Rekabet seviyesinin oldukça yüksek olduğu, her takımının hedefinin bulunduğu sezonun geri kalanında futbolun güzelliklerinin daha fazla konuşulacağına, tüm kulüplerimizin Fair Play, arkadaşlık ve kardeşlik içerisinde yarışacaklarına inancımız tamdır. 

Kamuoyuna saygılarımızla.

Türkiye Futbol Federasyonu”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı