Süper Lig

Ricardinho: ‘Beşiktaş benden önce Alex ’e teklif yaptı ’

2007-08 sezonundan Beşiktaş’ta forma giyen Brezilyalı yıldız Ricardinho, yıllar sonra ülkesi brezilyada katıldığı bir yayında transfer olduğu süre ile ilgili kayda değer açıklamalarda bulundu.

Sambacı doğum yeri olan Maringa Post ’a konuştu. Beşiktaş ve Türkiye döneminden de bahsetti. Tarihe geçecek bir transfer iddiasını gündeme getirdi.

Ricardinho yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Benden önce Alex ’e öneri yapmışlar. Oysa transferi gerçekleşmeyince menajerimle bağlantı kurmuşlar. Menajerimin bana anlattığı kadarıyla ‘Alex ’i ulusal takımdan kesen adamı (beni) istiyoruz ’ demişler. 30 yaşına gelmiştim. Tekrar Avrupa ’da oynamam gerektiğine inandım. Çünkü gençliğimde Fransa ’da hüsran yaşamıştım. Kısa bir vakit kaldım belki fakat mutlu bir dönemdi. Beni Paşa (general) diye çağırıyorlardı…”

Alex ’in 2006-07 sezonunda sözleşmesi bitiyordu. üstelik o dönemde AZ Alkmaar ile oynana Avrupa Kupası maçında tribünler kadar yuhalanınca transfer dedikoduları artmıştı. Ancak sezon sonunda Alex, Fenerbahçe ile sözleşmesini yenilemişti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı