Süper Lig

Fenerbahçe lige dönüşte tam kadro!

Koronavirüs tüm dünya için olumsuz bir şart olsa da etkisinin geçmesi halinde bilhassa sakat oyuncular için liglerin kalan maçlarında oynamak adına büyük fayda sağlayacak. Fenerbahçe’nin de iki önemli ismi olan ve şu lahza sakatlıkları sebebiyle takımdan farklı kalan Max Kruse ve kaleci Altay Bayındır, Süper Lig’e bahşedilen nadiren lahza önce sağlıklarına kavuşup formalarını giymek istiyorlar.

7 Mart’taki Denizli maçında sakatlanan ve sağ bacak bileği iç ve dış yan bağlarında yırtık tespit edilen Kruse’nin, 4-6 hafta arası sahalardan uzak kalacağı açıklama edilmişti. Sağlık ekibinin süreklitakibinde olan Alman futbolcu, tedavisini bütün hızıyla sürdürüyor.

14 Mart’taki Konyaspor maçı öncesinde fıtık ameliyatı olan ve 1 ay sahalardan uzaktan kalacağı belirtilmiş kaleci Altay da yoğun bir çalışma ile antrenman eksikliğini tamamlamayı amaçlıyor. Her iki oyuncunun da başlıca hedefi, oynanması durumunda Türkiye Kupası sözde final rövanşında 21 Nisan’da Trabzonspor’a aleyhinde sahada almak.

Geçtiğimiz Aralık ayındaki Sivasspor maçında ön çapraz bağları kopan bireysel olarak çalışan Sadık Çiftpınar ise ismi 28 şahsiyet TFF listesinde olmadığı için forma giyemeyecek.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı