Spor Haberleri

Real Madrid maaş indirimini tartışıyor!

Barcelona’da futbolcuların, kulübün diğer çalışanlarının maaşlarında aksilik olmaması namına yüzde 70’lik kesintiyi kabul etmesi dünya futbolunda geniş akustik bulurken, gözler Real Madrid’e çevrildi.

İspanya La Liga ’da Barcelona ’dan daha sonra Real Madrid ’in de ücret kesintisi yapması bekleniyor. İtalya ’da Juventus, Almanya ’da Mönchengladbach ile Bayer Münih futbolcuların maaşlarında kesintiye gittiğini duyurmuştu.

La Liga ekiplerin Atletico Madrid ve Espanyol ’un gerisinde Barcelona ’nın da açıklamasıyla ülkede gözler Real Madrid ’e döndü. İspanyol El Pais gazetesine tarafından; dünya devinin futbol ve basketbol takımlarında sporcuların maaşlarında indirime gitmemesini imkansız görünüyor.

İLGİLİ HABER Messi konuştu, Barcelona resmen açıkladı! Maaşlarda kesinti... Messi konuştu, Barcelona resmen açıkladı! Maaşlarda kesinti…

Haberde Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile futbol takımının kaptanı Sergio Ramos ’un daha önce yaptığı görüşmede hiçbir maaşa dokunulmayacağı konusunda karar alındığı oysa, corona virüsü sebebiyle maçların oynanması ve gelirlerin azalması nedeniyle kesinti yapılacağı belirtildi.

İLGİLİ HABER İspanya kan ağlıyor, Real Madrid stat inşaatını durdurmuyor! İspanya kan ağlıyor, Real Madrid stat inşaatını durdurmuyor!

800 kulüp çalışanı olduğu gösteren Real Madrid ’in maddesel olarak şu anda kesintiye gereklilik duymadığı ancak ezeli rakipleri Barcelona ’nın böyle bir karar almasının arkasında kulüp çalışanlarını işten çıkarmamak adına maaş konusunda karar alması bekleniyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı