Spor Haberleri

Okan Buruk: Ülke puanı için iyi bir meslek yaptık

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, “LASK takımının kaybettiğini ve bugün ülke puanı için iyi bir iş yaptığımızı garantiledik. İlk hedeflerimizden biriydi ülke puanını yukarıya çekmek. Başarı hoş ama ikinci maçı orada oynayacağız. Şanslar kendimce eşit durumda” dedi.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu birincil maçında İstanbul Başakşehir sahasında Kopenhag´ı 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Pozisyon vermeyen bir karşı taraf beklediklerini ifade eden Okan Buruk, “Bugün maç öncesinde düşüncelerimizle maçın içerisinde rakipten meydana çıkan oyun yaklaşık olarak eşleşti. 4-4-2 sistemi defansif anlamda çok iyi olan, pozisyon vermeyen, hataya zorlayan bir takım bekliyorduk. Maç baştan başa da bunu yaptılar ve aslında eski maçlara tarafından bize çok az pozisyon veren bir takım karşımızda vardı. Maçın sonunda golü bulduk. Rakibimize net pozisyon vermedik. 1-0´lık başarı fazla kayda değer. Bu galibiyeti gol yemeden kazandığımız için fazla mutluyuz” diye konuştu.

“ÜLKE PUANI İÇİN İYİ BİR İŞ YAPTIK”

Avusturya ekibi LASK´ın Manchester United aleyhinde kaybetmesiyle ülke puanı için iyi bir iş yaptıklarını söyleyen Buruk, “Bu maç çok önemliydi. Bugün günün sonunda baktığımızda LASK takımının kaybettiğini ve ülke puanı için iyi bir meslek yaptığımızı garantiledik. İlk hedeflerimizden biriydi ülke puanını yukarıya çekmek. Başarı hoş fakat ikinci maçı orada oynayacağız. Şanslar kendimce eşit durumda. Yükselişimizi devam ettirmek istiyoruz ligde ve Avrupa ’da. Salgın dünyanın çoğu uygun konuşuluyor. Bir Takım ülkelerde oynandı seyirciyle. Burada ülkelerin aldığı karar önemli. Danimarka hükümetinin alacağı kararı bilmiyoruz. Tüm alınacak kararlara saygı duyuyoruz” biçiminde konuştu.

İLGİLİ HABER İrfan Can Kahveci: Sahaya çıktığımda tüylerim diken diken oldu İrfan Can Kahveci: Sahaya çıktığımda tüylerim diken diken oldu

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı