Spor Haberleri

Manchester United ’ın yıldızından itiraf: Hakiki adımı kullanmıyorum

Manchester United’da forma giyen Portekizli yıldız Diogo Dalot, babasının tavsiyesi üzerine gerçek ismini kullanmadığını açıkladı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United ’ın 2018 yılında 22 milyon Euro ödeyerek Porto ’dan aktarma ettiği genç yıldız Diogo Dalot, hakiki ismini kullanmadığını söyledi. The Sun ’da yer alan habere göre, babasının daha akılda daimi bir isim bulması şeklindeki önerisini dinlediğini belirten 21 yaşındaki futbolcu, belli başlı isminin Antonio Jacinto Teixeira olduğunu açıkladı.

Babasının futbolu çok sevdiğini belirten Diogo Dalot “Gençliğinde o da futbolcu olmak istemiş. Fakat büyükannem okumasını istediği için izin vermemiş. böylece babam benim futbolcu olmamı fazla istiyordu. Bana yol gösterdi. Diogo Dalot ismini de o buldu. Ana adımdan daha akılda daimi olacağını söyledi” diyerek yaşanan süreci anlattı.

Sakatlıklar sebebiyle bu sezon pozitif forma şansı bulamadığını da söyleyen Diogo Dalot “İşler kötü gittiğinde, forma giyemediğinizde takımdan terketmek bir takım futbolcular için seçenek olabiliyor. Oysa benim için bu geçerli yok. Ben savaşmayı tercih edenlerdenim. Manchester United ’da uzun yıllar oynayabileceğimi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Futbola Porto ’da başlayan Diogo Dalot, 2018 yılında 22 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Manchester United ’a aktarma oldu. İngiliz devinde şimdiye değin 33 maçta forma şansı bulan bek oyuncusu, 1 gol atarken 3 de asist yaptı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı