Süper Lig

Kayserisporlu Bernard Mensah: ‘Şampiyonlar Ligi ’nde oynamak istiyorum ’

Hes Kablo Kayserispor ’un Ganalı orta saha futbolcusu Bernard Mensah, “Her futbolcu gibi benim de bazı hedeflerim ve hayallerim var. Bir gün Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takımda, Avrupa arenasında oynamak istiyorum” dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle futbola ara verilmesinden ötürü en sevdiği işini yapamamaktan sıkıntı duyan Bernard Mensah, “Süreç gerçekten fazla şiddet ve can sıkıcı. Fakat sağlığımız için tedbirlere adapte etmek zorundayız. Bende tedbirlere uyuyorum ve zamanını evde geçiyorum. Aralıksız evdeyim. Ailemle ve çocuklarımla zaman geçiyorum. Haftada en düşük 3-4 kez antrenman yapmaya çalışıyorum. Fit kalmak için elimden geleni yapıyorum” dedi.

Kayseri ’yi ve Kayserispor ’u seviyorum. Kayseri’de iyi günler geçiriyorum. Kayserispor’da kalmak benim için güzel bir şey. Oysa her futbolcu gibi benim de bazı hedeflerim ve hayallerim var. Şampiyonlar Ligi ’nde oynayan, üstteki düzeyde bir takımda futbol oynamak isterim. Avrupa arenasında olmak beni daha mutlu eder. O yüzden Kayserispor’dan kalmak benim için ne değin iyi olsa da hedeflerimi de hayallerimi de düşünüyorum” diye konuştu.

Ligin ikinci yarısında daha olumlu bir futbol oynadıklarını söyleyen Mensah, “Son 5 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 bozgun var. Yalnızca Kasımpaşa’ya kaybettik. Bu performans bile bizim ne değin iyiye gittiğimizi gösteriyor. Futbola her tarafta döndükten sonradan bu performansımızı devam ettireceğimize ve kümede kalacağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu. İLGİLİ HABER Kayserisporlu Silviu Lung erkek evlat istiyor Kayserisporlu Silviu Lung erkek evlat istiyor

Ganalı futbolcu, İstanbul ile Kayseri kıyaslamasını da yaptı. Bernard Mensah, “İstanbul milyonların yaşadığı büyük bir büyük kasaba. İstanbul’da trafik ve insanların çok fazla pozitif olması bazen sizi futbola olan konsantre olmanızı kesebiliyor. Sahiden trafik buna çevre kirliği diyebilir buna fazla pozitif insanın yaşaması. Bazen bu yorucu olabiliyor. Kayseri’de böyle bir koşul değil. 10 dakikada evden tesise gidebiliyorum” dedi.

Mensah, “İstediğim vakit haricen yemek yemek yiyebilirim. İnsanları bir şekilde tanımaya başlıyorsunuz lakin İstanbul’da tanımak fazla baskı. Kayseri’de halk müziği ile daha samimi bir iletişiminiz oluyor ve insanların takımı ne değin sahiplendiğini görüyorsunuz. Futbol için Kayseri fazla güzel bir kent. Sadece futbola odaklanabiliyorsunuz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı