Süper Lig

Carvalhal: “Korkuyorum, ailemin yanında bile gidemiyorum”

Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Carlos Carvalhal, Portekiz’de koronavirüs ile olan mücadelelerini açıkladı.

Portekiz haber ajansı Lusa’ya konuşan Rio Ave Teknik Direktörü Carvalhal, “Futbol bu hayatın sadece bir parçası. Ana önceliğimiz sağlık. Fazla zor zamanlardan geçiyoruz. İtalya, bu işi ciddiye almakta biraz geç kaldı. Portekiz’de ise fazla çabuk kararlar alındığı için ilgililere teşekkür etmeliyiz. Keza, ekip kaptanları da futbolun durdurulması için büyük çaba gösterdi. çok büyük trajediler yaşayabilirdik.” ifadelerini kullandı.

Kulüp olarak aksiyonlarını da anlatan Carvalhal, “15 gündür, Rio Ave kulübü olarak her gün durumu yakından takip ediyoruz. Oyuncularımızı, maddesel kontak kurmamaları konusunda belli bir dillet uyardık. Bu uyarıları zaten hükümet de yapıyor. Rio Ave ve Portekiz kulüpleri, fazla erken harekete geçmeyi başardı.” dedi.

“BEN BALKONDA, AİLEM İÇERİDE YİYOR”

Kendi koronavirüs savaşını da anlatan Carlos Carvalhal, “4 kişilik bir aileyiz. İnsanları riske etmek istemiyorum. Sıfır toleransla hareket ediyorum. Ben arkadaşımdan kiraladığım bir evde tek başıma kalıyorum. Evime katiyen girmiyorum. Yemek zamanlarında gidiyorum. Ben balkonda yiyorum, eşim ve çocuklarım ise içeride. Katiyen somut temas olmuyor. Sadece göz teması kuruyoruz. Plastik çatal ve bıçak kullanıyorum, ardından atıyorum. Arkasında uyumak için arkadaşımın evine gidiyorum.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“TÜM ENERJİMİ AİLEME AYIRIYORUM”

Futbola vaktini ayıramadığını söyleyen Portekizli antrenör, “Futbolla ilgili işlere zaman ayıramıyorum. Bütün dikkatim haber kanallarında. Bütün enerjimi ailemi korumaya ayırıyorum.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı