Spor Haberleri

Karacabey Belediyespor 6 hafta kala 2. Lig ’i garantiledi

Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta çaba eden Karacabey Belediyespor, ligin bitimine 6 hafta kala şampiyonluğunu bildiri ederek 2. Lig ’e yükseldi.

Erteleme maçı olan Pazarspor’un kendi sahasında Yeşilyurt Belediyespor ile sahasında 1-1 berabere kalmasıyla birlikte, Karacabey Belediyespor Spor Toto 3. Lig 3. Grup ’ta ligin bitimine 6 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi. Ligin bitmesine 6 hafta kala 64 puanı yer alan Karacabey Belediyespor, 45 puanları yer alan en yakın rakipleri Somaspor ve Pazarspor’un 19 puan önünde yer alarak 2. Lig’e çıkmayı garantiledi.

Kazanan olarak 2. Lig’e yükselen Karacabey Belediyespor’un Başkanı İsmail Ülker, tarifsiz bir duygu içinde olduklarını ve çok büyük sevinç yaşadıklarını söyledi. Başkan Ülker, “Ülke olarak güç günler geçiriyoruz. Bu baskı günlerde Karacabey’de yaşamış hemşerilerimizi bir nebze de olsa sevindirdiğimize inanıyorum. Bu şampiyonluğu camiamıza, taraftarlarımıza ve bütün ilçe halkımıza armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Karacabey Belediye Başkanı ve Karacabey Belediyespor Şeref Başkanı Ali Özkan da, kazanılan şampiyonluğun ilçe halkını gururlandırdığını söyledi. Başkan Özkan, “Ligin bitimine 6 hafta kala şampiyonluğumuzu ilan eden Karacabey Belediyespor’umuzun yöneticilerine, sporcularına ve destek veren halkımıza teşekkür ediyorum. Kazanılan bu şampiyonluk, camiamıza ve ilçemize uğurlu olsun. Karacabey Belediyespor futbol takımımız elde ettikleri şampiyonlukla şehrimizi en iyi şekilde temsil ettiler. 2014 yılında göreve geldiğimizde 2. Amatör Kümede bulunan takımımızı 25 yıl sonra 3. Lig’e taşıdık. Acilen de 3. Lig’de kazanan olarak 2. Lig’e yükseldik. Yani ilçemizde sporda devir yaparak, herkese hayal gibi gelen bu şampiyonlukları alın terimizle kazanarak bugüne ulaştık. Şimdi düş ötesi bir yere geldik. Bunu yönetimimiz, camiamız, taraftarlarımız ve ilçe halkımız bir araya gelerek bir bütün halinde sağladık. Bugün Türkiye’nin çoğu ilinden ve Bursa’mızdan gıptayla bakılan bazı olduk. Bugün ve bugüne dek emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı