Spor Haberleri

Andriy Shevchenko: ‘Durum Çernobil ’e benziyor, İtalya ’yı anlıyorum ’

Efsane futbolcu ve Ukrayna Ulusal Takımı Teknik Direktörü Andriy Shevchenko, corona virüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Shevchenko İtalya’daki durumu, 1986 senesinde ülkesinde yaşanan Çernobil felaketine benzetti.

Efsane Ukraynalı forvet Andriy Shevchenko, SkySport Italia ’ya verdiği röportajda İtalya ’daki durumu, 1986 senesinde ülkesinde yaşanan Çernobil felaketine benzetti.

“ÇERNOBİL ’E BENZİYOR”

İtalya ’da yaşanan durumu takip ettiğini gösteren Shevchenko; “İçinde bulunduğumuz zamanın hakiki kahramanı sizlersiniz. İçinde bulunduğunuz durum Çernobil felaketine benziyor.” dedi. şu anda Londra ’da bulunan 43 yaşındaki Teknik Direktör; “Ben şehrin dış kısımlarında yaşıyorum ve iyi durumdayım. Yaklaşık 10 gündür evimde karantinadayım.” dedi.

“GERÇEK KAHRAMANLAR ONLAR”

Durum için tavsiyeler veren Shevchenko; “Tek çözüm hükümetin kuralına aktarmak ve evde kalmak. İşini yapmakta olan doktorlar ve hemşireler, içinde bulunduğumuz durumun reel kahramanlarıdır. Yaptıkları her şey için onlara teşekkür etmeliyiz.” dedi.

SHEVCHENKO FELAKETİ YAŞAMIŞTI

1976 yılında Ukrayna ’nın Dvirkivshchyna kentinde doğan efsane futbolcu, henüz 10 yaşındayken Çernobil felaketine tanıklık etmişti. Shevchenko Çernobil felaketini şu sözlerle anlattı: “Buna aynı bir felaketi 10 yaşındayken yaşamıştım. Her Tarafta söylüyorum; tek yapmamız gereken aptalca davranışlardan kaçınmaktır. Hiçbirimiz virüse yakalanmadığımızdan kesin olamayız. Haricen çıkmamalıyız.”

Milan forması ile efsaneler arasına giren futbolcu sözlerini; “İtalya ’ya tekrar tekrar yakınım. İşlerin yoluna gireceği umuduyla yaşamaya devam etmeliyiz. Haydi İtalya, bundan beraber kurtulacağız.” diyerek tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı