Spor Haberleri

İtalya Serie A’da maçlar seyircisiz oynanacak

İtalya Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, federasyonun İtalyan hükümetinin koronavirüs salgınıyla çaba etmek ve millet sağlığını gözetmek için uygulamaya koyduğu hükümleri ve diğer bilgilendirmeleri dikkate aldığı, Serie A Birliği kadar düzenlenen tüm karşılaşmalarda başbakanlık kararnamesinin ilgili hükümlerinin uygulanacağı bildirildi.

“MÜSABAKALARIN KESİNTİYE UĞRAMAMASI İÇİN”

Açıklamada, buna tarafından kararnamede belirtildiği üzere, spor müsabakalarının kesintiye uğramasını önlemek için karşılaşmaların seyircisiz oynatılmasına karar verildiği duyuruldu.

YASAKLANMIŞ BİR AY SÜRECEK

Hükümetin 4 Mart tarihli kararnamesinin, somurtkan bir tarih belirtilmedikçe 3 Nisan’a kadar geçerli olduğu, İtalyan basınında bunun da Serie A’da tribünlerin 1 ay değin kapalı kalacağı anlamına geldiği belirtildi.

KORONAVİRÜS İTALYA’YI KORKUTTU

Başbakan Giuseppe Conte başkanlığında toplanan bakanlar kurulu, gün boyu, ülkede seri şekilde yayılan yeni alıcı koronavirüse karşın alınacak önlemleri belirleyen başbakanlık kararnamesi üzerinde çalışmıştı.

Ülkede, son olarak koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 107’ye yükselirken, olgu sayısı ise 2 bin 706’ya çıkmıştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı