Spor Haberleri

Gaziantep FK liglerin devam etmesinden yanlamasına

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK ’nin başkanı Mehmet Büyükekşi, hazırlık sürecinin ardındaki ligin tamamlanmasından yanlamasına olduklarını bildirdi.

Büyükekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lige bahşedilen arayı futbolcularla teknik heyetin düzen içerisinde çalışmalarını sürdürerek değerlendirdiğini açıklama etti.

acilen Gaziantep ’te olan ve evde gereken imkanı bulunmayan oyuncuların tesislerde münferit olarak çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getiren Büyükekşi, öteki oyuncuların da evlerinde idmanlarına devam ettiğini vurguladı.

Büyükekşi, kulübün performans antrenörünün de 2 günde bir oyuncularla video konferans yöntemiyle buluşma yaptığına ve gereken idman programını aktardığına dikkati çekerek, şimdi futbolcularla diyalog halinde süreci yönettiklerini kaydetti.

FIFA ’nın liglerin tamamlanması yönündeki fikrinin hatırlatılması üstüne Büyükekşi, şöyle konuştu:

“FIFA, liglerinde tamamlanmasından yandan. Biz de kulüp olarak liglerin tamamlanması fikrine katılıyoruz. Keza lig için 1 aylık hazırlanma süreci olduğunu düşünüyoruz çünkü yeni bir sezon başlangıcı gibi olacak. O yüzden biz şimdi 5 Mayıs ’ta takımımızı toplayacak şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Haziran başında ligler başlar diye düşünüyoruz. Bu aradaki süreçte de futbolcularımızın gerek taktik gerekse de topla antrenman yapacağı için vakit kazanmış olacağız. Kalan vakit de bize yeter diye düşünüyoruz çünkü haziranın başında seyircili ya da seyircisiz ligler başlar diye ümit ediyoruz.”

Yüzde 30 ’luk zarar

Kulüpler Birliği Vakfının bir görüşme gerçekleştirdiğini anımsatan Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Görüşme ardından alınan kararlara 18 kulüp olarak imza attık. Biz de bu kararları destekliyoruz. Bilhassa yayıncı kuruluşla belirtilmiş bir yol aldık fakat mart ayı ödemelerimiz yapılmadı. Bunların bir lahza önce yapılmasını ümit ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de böyle bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyoruz. Şu lahza için kulüplerin yıllık gelirlerinde ortalama yüzde 30 ’luk hasar olduğunu öngörüyoruz. Futbolcular ve teknik heyetlerle görüşülerek kulüplerin zararlarına tarafından ücretlerde revizyon yapılmasını destekliyoruz Biz de kulüp olarak kendi zararımızı hesaplayıp oyunculardan zarar oranında indirim isteyeceğiz. Teknik heyet ve futbolcularla görüşüp süreci tamamlayacağız. Ayrıca kulübün ayakta kalabilmesi, keza futbolcularımızın sorun yaşamaması açısından süreci en düşük zararla tamamlamayı hedefliyoruz. Bu süreç inşallah seri şekilde tamamlanır. İnşallah işlem hem kulübümüze hem oyuncularımıza keza de spor camiasına daha pozitif hasar vermeden tamamlanır diye ümit ediyoruz.”

Fedakarlık talebi

Gaziantep FK bünyesindeki bazı oyuncuların fedakarlık teklifinde bulunduğunu belirten Büyükekşi, sözlerini şöyle noktaladı:

“Dünya genelinde corona virüs nedeniyle yaşanan problem kuşkusuz bizi de etkiliyor. şimdi bu konuda bir takım futbolcularımızdan ’fedakarlıkta bulunmak istiyoruz ’ biçiminde talepler var lakin biz bunları münferit olarak yok, takım olarak değerlendirmeliyiz çünkü fiilen çok büyük sıkıntılar var. Bir taraftan futbolcularımıza yapmamız gereken ödemelerle ilgili sıkıntılar var, bir de sponsorlarımızla ilgili sıkıntılar var. koskocoman bedensel kaybımız var. Bunları şu anda değerlendirme aşamasındayız.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı