Spor Haberleri

Inter efsanesi kırmızı alarm bahşedilen Lodi ’de yaşadıklarını anlattı: Dehşet!

Inter’in efsane savunma oyuncuları aralarında yer alan Riccardo Ferri, corona virüsü yüzünden korkunç bir dönem yaşadığını belirtirken, virüse yakalanan çoğu arkadaşının hayatını kaybettiğini söyledi. İtalya’da kırmızı alarm verilen ilk şehirde oturduğunu gösteren Riccardo Ferri, yaşadıklarını anlattı.

Tüm dünyayı etkisi altına bölge corona virüsünü sebebiyle azami can kaybının yaşandığı ülkelerden biri olan İtalya ’da, şimdiye kadar 2 bin 500 ’den artı kişi hayatını kaybetti. Virüsün ilk çıktığı Çin ’den sonra corona virüsünden azami ölümün yaşandığı ülke olan İtalya ’da, birçok sporcu da virüsten etkilendi.

İtalya Ulusal Takımı ve Inter ’in eski savunma oyuncularından Riccardo Ferri, corona virüsünün çoğu arkadaşının hayatını kaybetmesine niçin olduğunu söyledi. İtalyan radyo kanalı TMW ’ya bağlanan 56 yaşındaki Riccardo Ferri, “Birçok arkadaşım corona virüsünden öldü. Bir o kadarı da hastanede” dedi.

Yaşananların dehşet olduğunu söyleyen Riccardo Ferri, kırmızı alarm duyuru edilen şehirde yaşadıklarını şöyle anlattı:

İtalya ’da ilk kırmızı alarm bahşedilen Lodi ’de yaşıyorum. Yaşanan acele durumu gözlerimle gördüm. Her üç dakikada bir ambulansların geçtiğini duyuyorum. Bana verilen bilgiye göre tehlike hala devam ediyor. Hastanelerde yer kalmadığı belirtiliyor. Korkunç! 50 yaşındaki fazla yakın bir arkadaşımı corona virüsü semptomları gösterdiği için hastaneye kaldırdılar. Babasını corona virüsünden kaybetmişti. Kendisine yapılan testler de fazla çıktı. Fakat şimdi durumu daha iyi… yine de kontrol aşağıda tutuluyor. Hastane çalışanlarına, doktorlara ve hemşirelere çok teşekkür ediyorum. Büyük mücadele gösteriyorlar.”

Altyapısında yetiştiği Inter ’de 13 sene forma giyen ve 418 maça meydana çıkan Riccardo Ferri, İtalya Milli Takımı formasını da 45 kez terletmişti.

 

İLGİLİ HABER Real Madrid`in efsane başkanı Sanz`a Corona teşhisi! Yoğun bakıma alındı... Real Madrid`in efsane başkanı Sanz`a Corona teşhisi! Yoğun bakıma alındı…

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı