Spor Haberleri

Denizlispor Başkanı Ali Çetin: Süper Lig ertelenmeli

Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, corona virüs pandemisi sebebiyle Süper Lig’in ertelenmesini istediklerini belirtti. 

Başkan Çetin, coronavirüs pandemisinin dünyayı etkisi altına aldığını, Türkiye ’de de vakaların görüldüğünü hatırlattı. Salgın nedeniyle Süper Lig ’e ara verilmesi gerektiğini belirten Çetin, “Her şeyin başı afiyet. Biz de ligin ertelenmesini istiyoruz. Futbolcuların düşüncesi de bu yönde. Onların da çocukları, aileleri var.  Alınan kararlara uymakla mükellefiz oysa ligin ertelenmesi taraftarıyız. Maçlar 1 veya 2 ay sonradan oynanabilir ama sağlık durumu hiç bir zaman geri gelmiyor. Lanet olası bir virüsle aleyhinde karşıyayız. İnşallah bir lahza önce başımızdan defolup gider ve dünya da bayağı yaşantısına geri döner” dedi.

Taraftarsız oynanan karşılaşmaların seyir zevkinden uzaktan geçtiğini kaydeden Çetin, “İnsanlar, çoluk çocuklarının rızkından arttırıp kombine aldılar. En uygunu bence liglere ara verilmesi. Hem futbolcular, keza taraftarlar keza de bütün kulüpler için dünyadaki gibi Türkiye ’de de ertelenmesi gerektiği kanısındayız” diye konuştu.

Denizlispor Başkanı Çetin, takımın son dönemdeki performansından memnun olduklarını da belirterek, son 3 haftada ortaya konulan futbolun gelecek için umut verdiğini, ekip olarak başarılı olacaklarına inandıklarını kaydetti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı