Spor Haberleri

UEFA servet istedi… ‘EURO 2020 ’yi ertelerim lakin… ’

Dünya futbolu Euro 2020’nin ertelendiği bir formülü tartışıyor. UEFA, Euro 2020 ’yi bir yıl ertelemek için 275 milyon pound talep etti.

UEFA bugün 55 katılımcı ülke acil koduyla toplanıyor. Corona virüsü tehdidinin futbol camiasında oluşturduğu sorunların masaya yatırılacağı toplantıda, sene içinde düzenlenecek olan turnuvalarının son durumu da tartışılacak.

Kritik toplantıda iştirakçi ülkeler, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın akıbeti ilk önce almak üzere Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve üye ülkelerin lig durumları ile ilgili bakış alışverişinde bulunacak.

Toplantıyla ilgili birincil ön bilgiler gelmeye başladı. Kulüpler ve Lig yönetimleri açısından önceliğin lokal sezonları, Şampiyonlar ve Avrupa Ligi’ni son vermek olduğu öğrenildi.

The Atletic’in haberine kadar UEFA, Euro2020 turnuvasını bir sonraki yıla ertelemek için ise yüklü bir meblağ istek etti. Bu miktarın 275 milyon pound (2,1 milyar lira) olduğu belirtildi. Ertelenecek Euro2020, bir sonraki yılın Kadınlar Avrupa Şampiyonası ile çakışacak.

EURO 2020 ana gündem maddesi

Zirvede ana gündem maddesi ise 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası olacak. 12 ülkenin ev sahipliğinde 12 Haziran’da Roma’da İtalya ile Türkiye’nin açılış maçı ile başlaması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenme konusu da toplantıda masaya yatırılacak. 12 Haziran-12 Temmuz tarihleri aralarında yapılması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası’na, İtalya, Azerbaycan, Hollanda, Macaristan, Rusya, Danimarka, İngiltere, İskoçya, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti, Almanya ve Romanya konut sahipliği yapacak.

Şampiyonlar Ligi ne olacak?

Keza Devler Ligi keza de Avrupa Ligi’nde son 16 turuna gelindi. Futbol takvimi herzamanki akışına döndüğünde çeyrek finallerin objektif sahada tek maç eleminasyon sistemiyle oynanması planlanıyor. Son 4’ün ise ufak final four turnuvası ile sonuçlandırılması bekleniyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı