Spor Haberleri

Hüseyin Eroğlu ’dan Fenerbahçe açıklaması

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınından futbol endüstrisinin de olumsuz etkileneceğini fakat bu durumu fırsata çevirmenin de muhtemel olduğunu dile getirdi. Yayıncı kuruluşa konuşan deneyimli teknik adam, “Avrupa ve dünya sporundaki gelişmeleri peşine düşüp takip ediyorum. Bu küresel salgın spor dünyasında da negatif etkiler bırakacak. Rakamlar düşecek. Ülkemiz de etkilenecek. Ama bu durumu lehimize çevirebiliriz” diye konuştu.

Bütün kulüplere Altınordu´nun özkaynak modelini öneren Hüseyin Eroğlu, “Biz yıllardan beri bu modeli uyguluyoruz. Peşine Düşüp Takip ettiğimiz oyuncular var, havuzumuz fazla geniş. Türkiye´deki kulüplerin bu modele dönmesi fırsattır. Artık kimse büyük transferler beklemesin, bütçeler düşecektir. Kulüpler özkaynak sistemine dönmeli. Genç oyuncular transfer edilmeli. Yabancı olacaksa da genç ve düşük maliyetli olmalı. Futbolumuzda tertemiz yeni bir sayfa açılması için önümüzde önemli bir fırsat var. Sıkıntılı süreci lehimize çevirebiliriz” dedi.

“LİGLER BAŞLAMAZ”

Oyuncuların verdikleri program dahilinde özel çalışmalar yaptığını gösteren Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, “Maçlar etlendikten sonradan kendimizi programladık. Futbolcularımızın bir kısmı görüntülü olarak evlerinde, bir kısmı da tesislerimizde çalışıyorlar. Onları somut ve mental açıdan hazır tutmaya çalışıyoruz. Maçların haziranda başlayacağını düşünürsek mayıs ayında tekrar idmanlara başlamalıyız. Benim kişiye özel fikrim ligler başlamaz. Sağlık her şeyin önünde gelir. Lakin sorun ortadan kalkarsa ligin başlamasından yanayım” yorumunu yaptı.

“RESMİ TEKLİF DEĞIL”

Fenerbahçe´nin kendisiyle ilgilendiği yönünde çıkan haberlerin sorulması üstüne Hüseyin Eroğlu, “Fenerbahçe çok büyük camia. Ben de Altınordu gibi kıymetli bir kulüpte tayin alıyorum. İki kıymetli kulüp. Bu konunun resmi bir boyutu olmadığını anlatmak istiyorum. Her Türk antrenörün ileride maksat koyduğunda A Milli Takım´da ve çok değerli Türkiye´nin büyük güzide kulüplerinde alıştırma gerçek dışı vardır.  Bu gündeme gelmişti fakat resmi olmadığı için konuşmak istemiyorum. Bakalım işlem neyi getirecek” biçiminde konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı