Spor Haberleri

Ergin Ataman: ‘Fatih Terim ’le de telefonda konuştuk… ’

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, liglerin erteleme kararı için Haber Global’e düşüncelerini aktardı ve bu gerekli arada uygulayacakları antrenman programı için Fatih Terim ile de us alışverişinde bulunduğunu belirtti.

Euroleague ’de ve ING Basketbol Süper Ligi ’nin lideri Anadolu Efes ’in Başantrenörü Ergin Ataman, erteleme kararını Haber Global ’e değerlendirdi. Durdurma kararının fazla içten olduğunu gösteren Ataman, “Kararı son derece olumlu değerlendiriyorum. Bakanlığımız, federasyon başkanlarımız ile yaptığı toplantıda, tüm sporcuların beklentisi olan bir karar aldı” dedi.

Ataman, “Sonuçta bir karar yalnızca sporcularımızın sağlığı açısından yok, bütün toplumun sağlığı, spor gibi popüler bir olayda herkese yön göstermesi açısından da isabetli oldu. Bu ortamda spor yerine getirmek, galip gelmek ya da kaybetmeyi göz önünde bulundurmak, insanların izlemesini beklemek mümkün değildi” diye konuştu.

Oyuncuları formda yetişmek için program hazırlayacaklarını da kaydeden tecrübeli koç bu konuda Fatih Terim ’le düşünce alışverişi yaptıklarını da belirtti. Ataman, “Teknik ekibimizle bu süreyi değerlendiriyoruz. 1 saat önce Fatih hocamızla da bir telefon görüşmesi yaptım, karşılıklı hafıza alışverişinde bulunuyoruz. Birkaç gün oyuncularımıza fiziki çalışmalar yapmalarını nasihat edeceğiz. Ortama karışmadan, açık havada yapmalarını söyleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Oyuncu 10 gün idman yapmazsa… ’

“Şayet biz de dıştan kondisyon çalışmaları yapacağız” diyen başarılı koç, “Bir oyuncu 10 gün idman yapmazsa, sıfırlanmış olur. 1 ay daha sonra maçların tekrar başlayacağını düşünürsek, sıfırlamamaya çalışacağız. Euroleague ’in de bu konuda bir tavsiyesi olacak, oyuncularla ilgili bir antrenman planlaması yapmalarını bekliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABER Ergin Ataman antrenmanı iptal etti, evinde oğluyla basketbol oynadı Ergin Ataman antrenmanı iptal etti, evinde oğluyla basketbol oynadı

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı