Spor Haberleri

Mesut Urgancılar: ‘1986-87 şampiyonu Beşiktaş ’tır deyip özür dileyebilirler ’

Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın kitabında yazdığı itiraflar sebebiyle siyah-beyazlı kulüpten özür dilenmesini beklediğini belirten Beşiktaş İcra Kurulu Başkanı ve Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, keza Galatasaray’ın kazanan olduğu 1986-1987 sezonunun şampiyonu bildiri edilmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Beşiktaş İcra Kurulu Başkanı ve Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, siyah-beyazlı camianın gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mesut Bakkal ’ın kitabında ele aldığı itirafları ardından TFF ’ye bir başvuruda bulunduklarını dile getiren Urgancılar, “Biliyorsunuz bizim müracatımız var Mesut Bakkal ’ın itirafları neticesinde. Evde anlamsız oturmayıp; ‘1986-1987 şampiyonu Beşiktaş ’tır ’ deyip özür dileyebilirler. Federasyona çoktan ilettik, cevabını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman yönetiminden görevi devraldıklarında ağır bir borç yüküyle aleyhinde karşıya kaldıklarını söyleyen Mesut Urgancılar, “Bizim hiç tasvip etmediğimiz, ‘Olsun da nasıl olursa olsun ’ zihniyeti ile üretilmiş 350 milyon liraya yakın sözleşmeler var. Hepsini topladığınızda 3.3 milyar liralık bir borçla göreve başladık. Başkanımız, tercih sürecinde ve sonrasında son 10 yılı denetleyeceğimizi söylemişti. Sonuç itibariyle burada kiminle ilgili ne sıkıntı varsa herkes bunun bedelini ödeyecek. Başkanımız geçmiş dönemde 6.5 sene ikinci başkanlık yapmış olabilir. Benim ve diğer egzersiz arkadaşlarımızın da benzer şekilde tayin aldığım zamanlar oldu. Sonuçta, şeriatın kestiği parmak acımayacak. Umarım yağmur, yalnızca suçlunun üstüne yağar. Soruşturma devam ediyor ancak umulan pandemi nedeniyle evde kaldığımız için zorunlu kişilerle yüz yüze iletişim kuramıyoruz. Sağ olsunlar, arkadaşlarımız bunları aşmaya çalışıyor. Beşiktaş ’ın içindeki bambaşka seslerin, daha önce konuşulmuş konuları bitmiş gündeme getirmesinin de sürekli bu soruşturma ile aracısız ilgili olduğu kanaatindeyim. Arkadaşlarımız gün gün, saat saat soruşturmanın dozajını artırdıkça bu seslerin de rahatsızlığının arttığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

“BEŞİKTAŞ ’IN 1.3 MİLYON LİRASI DEĞIL”

Uzun vakit Beşiktaş ’ta çalışmış kişileri itibarsızlaştırma çalışmalarıyla mücadele ettiklerini de belirten Urgancılar, “Başkanımızın bu konudaki tavrı net. Biz bir aileyiz ve kimseyi ötekileştirmeye çalışmadan her şeyimizi parasal ve yönetimle ilgili genel kurullarımızda tartışacağız. Her şey baştan konuşulmaz. Eleştiri kültürünü öğrenmemiz gerekiyor. İlk önce kendimizi sorgulamalıyız. Çünkü tenkit, eleştirilenden fazla eleştireni ortaya koyar. Tüm bu tenkitler yapılırken ben de şu otopark hikayesinin anlatılmasını beklerdim. Kimin kiminle nerede müşterek olduğunu cümbür cemaat yazıyor. Kocaeli Birlikspor ile yapılan anlaşmada diğer tarafa ödenen para nerede? Bir idareci takım almaya çalışmış, öteki yönetici vazgeçirmeye çalışmış. Sonuçta, Beşiktaş ’ın 1.3 milyon lirası yok. Yönetici olmadan önce maçlara gelmemiş olabilirsiniz. Oysa niçin 12 koltuklu locaya 16 koltuk döşetip 12 koltuklu loca faturası keserek Beşiktaş ’ı 113 bin Dolar masrafa sokarsınız? Önce bunları kendimize sormamız lüzumlu” diye konuştu.

“SUÇLU KİMSE CEZASINI ÇEKECEK”

Bir önceki idare döneminde idareli açıdan oldukça pozitif hasar uğradıklarının altını çizen siyah-beyazlıların genel sekreteri, “Bir futbolcuyu çağırıp, ‘Biz sana 2.8 milyon Euro ’luk borcumuzu 13 Mayıs ’ta değil de 31 Mayıs ’ta ödeyelim. Zamanında ödeyemezsek de 600 bin Euro suç oluşturan payı verelim ’ denmiş. Bunların hepsinin belgesi var. Bir kulübe 712 bin Euro borcunuz var, ‘Bunu dörde bölüp şu günlerde ödeyelim ’ diyorsunuz. Ödeyemiyorsunuz ve 400 bin Euro daha suç oluşturan yiyorsunuz. Ardından kulüp TFF ’ye başvuruyor ve Beşiktaş ’ın Avrupa Kupası gelirlerine el koyuyorlar. Bankalar Konsorsiyumu ile anlaşma yapıldığı zamanda bir futbolcunun menajerine UEFA ’nın belirttiği yüzde 3 ’lük pay oranına rağmen yüzde 10 ’un üzerinde ödeme üretilmiş. Bu ödeme ile kulüp personellerinin 4 aylık maaşı ödeniyor. Kimsenin şüphesi olmasın. Suçlu kimse cezasını çekecek. boş yere oraya buraya yazarak manipülasyon yapmaya hiç gerek yok. Kaç kişiyle çalışırsanız çalışın bütün 10 yılın evrakı 1-2 ayda incelenecek iş değil. Bu anlamda birazcık sabra ihtiyacımız var. Pandemi olmasa bile bizim ekip bütçemizi 56 milyon avrodan 30-35 milyon Euro seviyesine düşürmemiz gerekiyordu. Son 20 günde bizim takvim gelirlerimizin yüzde 25 ’inin buhar olduğunu görüyoruz. Burada senelerdir uygulanan politikalarla bir alıcı profili oluşturulmuş. Biz, ‘Beşiktaş ’ın taraftarı vardır ’ çağırmak istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı