Spor Haberleri

Formula 1 ’de Renault, İngiltere ’deki personelinin çoğunluğunu bedava izne çıkardı

Formula 1 takımlarından Renault, İngiltere’deki çalışanlarının çoğunu, corona virüsü pandemisinin arkasından takımın geleceğini korumaya çalışmak amacıyla bedava izne çıkardığını açıkladı.

Formula 1 takımları da corona virüsünün yaratması olası hesaplı kriz için önlem almaya devam ederken son olarak Renault, cuma günü yaptığı açıklamada, Enstone ’daki personelinin çoğunun bedava izne çıkarıldığını duyurdu.

İngiltere ’de hükümet desteğinin en fazla 2500 Pound ’un yüzde 80 ’i ile sınırlı olmasına karşın Renault, her zamanki maaşlarının %80 ’ini kazandıklarından kesin olmak için bütün personelin maaşlarını destekleyecek.

Fransız araba üreticisi tarafından yayınlanan açıklamada, “Renault Sport Racing, İngiliz hükümeti tarafından hazırlanan programa başvurma kararı aldı. 1 Nisan itibariyle, Enstone personelinin büyük çoğunluğu 31 Mayıs ’a kadar bedava izne çıkarıldı. Bu, durumun gelişimine bağlı olarak gözden geçirilecek. Keza, tüm ekip üyeleri için gerçek maaşlarının en düşük %80 ’ini garanti etmek adına hükümet göre görev edilen miktarın desteklenmesi kabul edildi. Idare de dahil olmak üzere faal çalışanların maaşları aynı oranlarda azalacak” ifadeleri yer aldı.

İLGİLİ HABER Formula 1`in ünlü yöneticisi Ross Brawn: Son tarih Ekim Formula 1`in meşhur yöneticisi Ross Brawn: Son tarih Ekim

Ücretsiz izne dışarı giden birincil motor üreticisi Renault oldu

Britanya merkezli McLaren, Williams ve Racing Point de bedava müsade politikasını uygularken Renault, Formula 1 ’de bu yola başvuran ilk motor üreticisi oldu. Viry-Chatillon ’daki motor merkezi için Renault, 12 haftalık bir süre için yarı zamanlı bir program yürütmeyi kabul etti. Renault F1 takım başkanı Cyril Abiteboul, ekibin krizi en iyi şekilde atlatmak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı