Spor Haberleri

Çin ’de corona sonrası yaşam normale dönüyor! Ligler başlıyor…

Corona virüsünün ortaya çıktığı ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği Çin, virüsü yoklama edip olgu sayılarını düşürmesiyle hayat normale dönmeye başlıyor. Ülkede futbol ve basketbol ligleri Nisan ayının ortasında başlayacak.

Çin ’de yaşam yavaşça normale dönmeye başlıyor. Corona virüsünün dünyaya yayıldığı ülke olan Çin, futbol ve basketbol maçlarını başlatmak kararı aldı. Şu sıralar Avrupa ’nın boğuştuğu virüsün ülkede etkisini yoklama altına alan Çin ’de futbol maçları 18 Nisan ’da başlayacak.

Birçok yabancı futbolcunun mücadele ettiği ligde yeni sezon Quindao Huang-Shijiazhuang Ever Bright maçıyla başlayacak. Çin Süper Ligi normalde Şubat ayının son haftasında başlaması gerekiyordu ancak virüs nedeniyle belirsiz olarak ertelenmişti.

İLGİLİ HABER Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp`un şirketi corona virüsü için umut oldu Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp`un şirketi corona virüsü için umut oldu

BASKETBOL DA BAŞLIYOR

Çin Basketbol Ligi de futbol gibi Nisan ayının ortasında start alıyor. Virüs sebebiyle 2 Nisan ’a ertelenen oysa karantina sürelerinin de eklenmesiyle 15 Nisan ’a çekilen ligin başlangıç tarihi resmi olarak açıklandı.

CBA, yaptığı açıklamada Çin takımlarıyla sözleşme altında olan oyuncular eğer lig başlamadan önce ülkeye gelmezse üç sezon her tarafında Çin Ligi maçlarında oynayamayacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı