Spor Haberleri

Milli voleybolcular Doğukan Yüce ve Burak Mert öncü oldu, destek çığ gibi büyüdü!

Ulusal voleybolcular, dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü salgını nedeniyle maddi anlamda güçlük çeken ailelere yardım eli uzattı. Galatasaraylı milli voleybolcu Doğukan Ulu’nun çağrısı ile harekete geçen voleybolcular, kira yardımında bulunmak için birlik oldular.

Sosyal medyada yeni herif Corona virüsü salgını için bir fazla sosyal mesuliyet projesi başlarken, ulusal voleybolcular da sessiz kalmayarak birlik mesajı verdiler. Galatasaraylı ulusal voleybolcu Doğukan Ulu ’nun başlattığı kira yardımı çağrısı aniden büyürken Fenerbahçe, Halkbank, İBBSK, Spor Toto, Arkasspor ve çoğu sporcu destek olmaya karar verdi. Doğukan Ulu ’nun ekip arkadaşı Burak Mert ’i arayarak hayata geçirdiği projede toplanan gelirler, gereklilik sahibi ailelerin giderleri için kullanılacak ve zorlama zamanlar birlikte aşılmış olacak.

DOĞUKAN YÜCE: BİRÇOK İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE ULAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Corona virüsün dünyayı etkisi altına aldığını andıran Doğukan Yüce, DHA ’ya yaptığı açıklamada, “Bu sebeple her birimiz evde kalıyoruz. Bu süreçte yardıma ihtiyacı olan işine gidemeyen birçok vatandaşımız var. Sosyal medyada çoğu challenge dönüyor. Ben de düşündüm bu insanlara nasıl takviye edebiliriz, nasıl yardımınız dokunur diye ve ‘kira yardımı ’ adı aşağı challenge başlattım. Aynı takımda oynadığım Burak Mert arkadaşımı aradım fikrimi söyledim katılıp katılmayacağını sordum ve kendisi isteyerek katılacağını, elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi. Fiilen natürel ki yardımlar gizli olmalıdır fakat bu challenge tamamen çoğu insana ulaşabileceğimiz de düşündüm oysa öyle de oldu, hala olmaya da devam ediyor. Bu kampanyaya kendi takımım Galatasaray ’dan; Burak Mert, Burutay Subaşı, Selçuk Bariz, Fenerbahçe ’den; İzzet Ünver, Hasan Sıkar, Halkbank ’tan; Hasan Yeşilbudak, Faik Samet Güneş, İBBSK ’dan; Özkan Şanslı, Spor Toto ’dan; Aslan Ekşi, Murat Tokgöz, Arkasspor ’dan; Marko Mert Matic, Adis Lagumdzija ve onların dışarıya çoğu sporcu ağabeyim ve kardeşim katıldı. parça başına teşekkür ediyorum. İnşallah bu kampanya doğru çoğu gereklilik sahibi aileye ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

BURAK MERT: ÇOK FAZLA KİŞİYE ULAŞMA ŞANSIMIZ OLDU

Galatasaraylı voleybolcu Burak Mert, bir akşam Doğukan Ulu ’nun kendisini arayarak işsiz kalan ve işe gidemeyen gereksinim sahibi ahali için bir şeyler yapmak istediğini söylediğini açıklama ederek, “Ben de önce çok mutlu oldum ve bir şeylere destek olmak istedik. Bu Nedenle Doğukan ’la beraber bir destek projesi başlatmaya karar verdik. İlk videoyu Doğukan çektiği bana yolladı ardından ben, Fenerbahçe ’de oynayan Hasan Sıkar arkadaşıma gönderdim. Hasan ise Arkasspor ’da oynayan Adis ’e yolladı. Böylece Halkbank, İBBSK, Galatasaray, Fenerbahçe, Spor Toto derken her yere yayıldı projemiz. Bu Nedenle çok arti kişiye varmak şansımız oldu. Ilk Kez hedeflediğimiz en yakınımızda ihtiyacı olan muhtaç olan ailelere yardımcı olmak. Bir Takım arkadaşlarımız bulamayabilir, gereksinim sahibi aileleri örneğin Adis ve Marco bulamadı ve benden yardım istedi. Bizim belirlemiş olduğumuz aileler var onlara da gerekli yardımları yapıyoruz, takviye kampanyası büyüdükçe daha da ileriye gittikçe güzel şeyler ortaya çıkacaktır diye umuyorum” şeklinde konuştu.

“UNUTMAYALIM BİZ BİR OLURSAK BAŞARACAĞIZ VE BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Burak Mert, böyle günlerde herkesin birbirine takviye olması gerektiğini kaydederek, “Dünyada ve ülkemizde salgının vermiş olduğu fiziksel manevi kayıplar çok büyük. O yüzden böyle günleri evimizde kalarak devretmek, evimizden bir şeyler yaparak geçmek istediğimiz için bu projeye imza atmak istedik. Ne mutlu ki bize Doğukan ’la beraber bu projemiz hoş yerlere gidiyor gitgide çoğalır çoğaldıkça, büyüdükçe daha çok manalı bir hale geliyor. Gün geçtikçe daha da ilerleyeceğini düşünüyorum. Buna takviye olacak daha pozitif insan olduğunu düşünüyorum. Unutmayalım biz bir olursak başaracağız ve bu işin üstesinden geleceğiz. Herkese en yakından başlayarak bütün ihtiyacı olan insanlara takviye olmaya destek etmeye çağırıyorum. Lütfen cümbür cemaat evlerinde kalsın, devlet kurumlarının söylediği her şeyi dikkate alsın. Evden çıkmayalım ve bu mücadeleyi her zaman birlikte verelim; lütfen evde kal Türkiye” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı