Spor Haberleri

Emiliano Sala ’nın hayatını kaybettiği kaza ile ilgili şoke eden rapor!

Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’nın hayatını kaybettiği uçak kazası ile ilgili rapor açıklandı. Raporda, Emiliano Sala’nın bindiği uçağın pilotu hakkında fikir almaz bir reel ortaya çıktı.

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Nantes ’ta oynarken İngiltere Premier Lig ’de Cardiff takımına transfer olan Emiliano Sala ’nın hayatını kaybettiği kaza hakkında açıklanan yeni raporda korkunç bir gerçek ortaya çıktı. Raporda, Emiliano Sala ’yı Fransa ’da İngiltere ’ye götüren uçağı kullanan pilot David Ibbotson’un ticari uçak sürme lisansı bulunmadığı belirtildi. Pilotun ayrıca gece uçuşu yapacak tatmin edici tecrübesi olmadığı da ortaya çıktı. Ayrıca kullanılan uçağın da ticari uçuş yapma yetkisi olmadığı da raporda yer aldı.

İngiltere Hava Kazaları Soruşturma Birimi (AAIB) göre hazırlanan raporda “20:16 (Lokal saatle) kötü hava koşullarında korunmak için manevra yapan uçak radarda kayboldu ve denize çakıldı. Pilot ve uçağın ticari uçuş yetkisi yoktu” denildi. Ayrıca pilotun kontrolü kaybettikten sonradan uçağın aşırı hız yaptığı da raporda belirtildi.

AKTARMA OLACAKKEN HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Arjantinli santrfor Emiliano Sala, İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City tarafından 19 Ocak’ta kulüp rekoru 15 milyon sterlin karşılığında Nantes’tan transfer edilmişti. Pilot Ibbotson ve Sala’nın bulunduğu uçak, 21 Ocak akşamı Fransa’nın Nantes şehrinden Galler’in başkenti Cardiff’e dürüst seyir halindeyken Manş Denizi’nde kaybolmuştu. 3 Şubat’ta uçağın enkazının yeri belirli, 6 Şubat’ta ise çıkarılan cansız bedenin Sala’ya ait olduğu tespit edilmişti.

PİLOTUN VE SALA’NIN MESAJLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Sala ’nın bindiği uçağın pilotu olan David Ibbotson, Sala ’yı daha önce Galler ’den Fransa ’ya uçurmuştu. Ibbotson ’un dönüş yolculuğu öncesinde Facebook ’tan bir arkadaşına “Aletli iniş sistemi (ILS) konusunda biraz paslanmışım” mesajı attığı saptama edilmişti.

öte taraftan Emiliano Sala’nın WhatsApp görüşmeleri de ortaya çıkmıştı. Bu mesajlarda Sala, Cardiff City ’e gitmek istemediğini açık açık belirtirken Nantes Başkanı Waldemar Kita ’nın tek derdinin para olduğunu dile getirilmişti.

İşte Sala ’nın, aktarma konusunda duygularını ifade ettiği o mesajlar:

“Dün gece, menajerim Meissa ’ya mesaj attım. Birkaç saat daha sonra beni aradı. Nantes başkanının oğlu Frank Kita ’nın kendisini aradığını söyledi. Beni satmak istiyorlarmış. Cardiff ’cilt önerge varmış. Nantes, yüklü bir arz para için pazarlık etmiş. Resmen oraya gitmemi istiyorlar. Tamam, güzel bir anlaşma lakin futbol açısından baktığımda hiç ilgimi çekmiyor.”

“Oraya gitmem için ellerinden geleni yapıyorlar. Cardiff ’e gitmekten korkmuyorum. Kariyerim boyunca çoğu şeyle başa çıktım, oraya da gider savaşırım, bu beni korkutmaz. Fakat Meissa, benim için daha iyi bir seçenek bulmalı. Cardiff ’e gitmemi istemiyor o yüzden tekliflerini reddetmiş. Bizim elimizin enerjik olduğunu düşünüyor, hem de her açıdan. Oyun açısından, sözleşme açısından… Ama bu benim umurumda değil. Zinde konumda edinmek umurumda yok.”

“Futbol olarak da kontrat olarak da daha ilginç bir seçenek bulmak istediğim dürüst. Ama ara sıra, istediğimiz her şey aynı anda olmuyor. öte yandan Başkan Kita ile konuşmak istemiyorum çünkü sinirlenmekten çekiniyorum. Onunla yüz yüze gelmekten iğreniyorum. Sırf yüksek bir fiyata pazarlık yaptı diye beni Cardiff ’e yollamak istiyor. İstediği parayı alacakmış, o kadar mi? Keza oraya gitmemi istiyor, keza de fikrimi bile sormuyor. Düşündüğü tek şey para.”

“KİMSE NELER YAŞADIĞIMI GÖRMÜYOR”

“Anlayacağın işler çığırından çıktı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sana da söylediğim gibi, her sabahleyin kalkıp yüzümü bakmak zorunda olan benim. Kimse benim içimde neler yaşadığımı görmüyor. Fazla güç bir durumdayım. Kendini benim yerime koyacak fazla pozitif insan yokmuş gibi hissediyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı