Süper Lig

Ahmet Ağaoğlu’ndan Mustafa Cengiz’e gönderme

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Karadeniz Gazetesi’ne flaş açıklamalar yaptı. Başakşehir maçı sonrası maske ile basın toplantısı yaptığı için eleştirilen başkan bunun nedenini şöyle anlattı:

“DEVLETİN KARARINA SAYGILIYIZ”

“Biz ‘ligler ertelensin, ertelenmesin ya da seyircisiz oynansın’ diye bir şey demedik. Biz en başından beri, ‘Devletimizin aldığı her türlü kararın arkasındayız’ dedik. Devletimiz de seyircisiz oynama kararı vermiş. Ve benzer vakit da önlemlerinizi de alın demiştir. Ben de o gün maçtan daha sonra, önlemler kapsamında maske taktım. Maske korunmak için değil, sende olan bir hastalığı bulaştırmamak içindir”

NEDEN MASKE KULLANDIĞINI AÇIKLADI

“O gün 20 tane mikrofona konuştum. Görüşme alanına gelirken maskemi taktım. Şayet bende de koronavirüs var. Kimde olup olmadığını şuan için bilemiyoruz. Benim amacım orada medya mensuplarını korumaktı. Mesela geçtiğimiz haftalarda NBA oyuncusu tüm mikrofonları mıncıkladı. Daha Sonra testi pozitif çıktı. Ama benim vicdanım gizli. Mikrofonlara konuşurken, maske kullandım”

MUSTAFA CENGİZ’E GÖNDERME

“BIR DE şu var; bir kulüp başkanı çıkıyor, ‘Tüm stadımızı dezenfekte ettik. Hiçbir sorun değil. Maç oynanabilir’ diyor. Sonrasında seyircisiz kararı çıkınca, ‘Maçlar ertelenmeli’ açıklaması yapıyor. Bu açıklamayı yapanları cana yakın bulmuyorum. Eğer en başından, ‘Ligler ertelenmeli. Devletin aldığı karara saygı duyarız” deseydi o zaman cana yakın bulurdum. Biz devletimizin aldığı her türlü karara hürmet etmek zorundayız”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı