Süper Lig

Ziya Erdal: “Ben ve arkadaşlarım futbolu fazla özledik”

Demir Grup Sivasspor’un takım kaptanı Ziya Erdal, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri zarfında liglere bahşedilen arada futbolu fazla özlediğini söyledi.

Kırmızı-beyazlı takımın kaptanlarından Ziya yaptığı açıklamada, dünyanın güç bir dönemden geçtiğini vurguladı.

Kovid-19 salgını sebebiyle lige verilen arada kişisel çalışmalara son 4 güne kadar tesislerde devam ettiğini anlatan Ziya, “Tedbirler sebebiyle tesisler de kapanınca evde ufak minik çalışmaya devam edeceğiz. Bu zamana dek herkes idmanını kişisel olarak tesiste yapıyordu. Bu adi antrenmanı tutmuyordu lakin sonuçta bir zor zor sağlıyordu. Vücudu bırakmaması namına kayda değer oluyordu. Liglerin ne vakit başlayacağı belirlenmiş değil. Biz de ne yapacağız bilmiyorum.” diye konuştu.

– “Futbol oynanır ama…”

Ziya, koronavirüsün her şeyi olduğu gibi futbolu da çok kötü etkilediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Işlem çok fena, liglerin bitmesine 8 hafta kalmıştı. bir daha bu halk müziği nasıl toparlanacak, psikoloji olarak nasıl hazırlanacaklar bilmiyorum. Fiilen fazla zor bir koşul. Lige yeni başlıyormuş gibi olacağız. Lig oynansa da son 8 haftada çoğu futbolcunun kendisini verebileceğini düşünmüyorum. Sonuçta biz futbolcular da birer insanız. Son 8 hafta fizik, kondisyon seviyesi olarak belli bir seviyeye gelmiştik. Onu her tarafta galip gelmek için çok uğraşmak gerekir. Futbol oynanır ama bu saatten sonradan yalnızca tamamlanmak için oynanır.”

– “Evde kal” çağrısı

Bu süreçte futboldan çok uzaktan kaldıklarına değinen Ziya, “Günün 6-7 saatini tesiste futbolcu arkadaşlarımızla geçiriyorduk. Tesis bizim hayatımızdı. Ben ve arkadaşlarım futbolu fazla özledik.” dedi.

Herkese “evde kal” çağrısında bulunan Ziya, şöyle devam etti:

“Dünya ve ülkemiz kötü zamanlardan geçiyor. Bunu birlik ve birliktelik içinde atlatacağımızı düşünüyorum. Tedbirleri çok sıkı uygulamamız gerekir. Her zamankinden pozitif birbirimize destek olmamız gerekir. Bu baskı günler geçecek. Bu sürecin hızlı şekilde bitmesini istiyorsak daha korkunç durumlar yaşanmaması için kurallara uymamız lazım.”

Ziya, sezon devam ederken yaşadığı sakatlığın da adamakıllı geçtiğini sözlerine ekledi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı