Biyografi

Yusuf Demir

Yusuf Demir gelecek yıllarda Türk futbol dünyasının gelecek vaad eden isimleri arasında yer alıyor. Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hayatı.

2003 yılının Haziran ayında Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri Viyana’da dünyaya gelen Yusuf Demir baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Boyu 1.75 cm, kilosu 65, burcu ise ikizler’dir.

Futbol kariyerine doğup büyüdüğü Avusturya’nın Rapid Wien alt yapısında başlamıştır. Sonrasında AKA Rapid U15, U16, U17 ve U18 kategorilerinde forma giymiştir. 1 Temmuz 2019 tarihinde ise Rapid Wien A Takım kadrosuna dahil olmuş ve profesyonel sözleşmeye imza atmıştır.

Başarılı performansı ile Avrupa’da ki bir çok büyük kulübün transfer listesinde dahil edilen genç futbolcu aynı zamanda Avusturya Milli Takım alt kategorilerinde de forma giymektedir. İlerleyen yıllarda tercihini Türkiye A Milli Takımından yana mı, yoksa Avusturya Milli takımından yanamı kullanacağı büyük bir merak konusudur.

Müthiş bir sol ayağa sahip olan Demir ayrıca oyun zekası, birebir adam eksiltme, asist, frikik ve oyunu okuma becerileri ile sahada farkını hemen ortaya koymaktadır. Orta saha on numara pozisyonunda oynamasına rağmen bir çok forvet oyuncusundan daha golcü bir kimliğe sahip olduğunu belirtebiliriz.

Son dönemde özellikle dünyanın en büyük futbol kulüplerinden olan Barcelona takımı’nın ısrarla Demir’i transfer etmek istediği haber kaynaklarında sıkça gündeme gelmektedir. Barcelona dışında, Real Madrid, Borussia Dortmund, Roma, Manchester United, Manchester City ve Bayern Munih dahil bir çok kulübün transfer listesinde yer alıyor.

Avusturya U17 (14 maç 9)
Avusturya U15 (8 maç 10)

En son Türkiye U17 Milli takımı tarafından davet edilmiştir. Ancak baskı altında olan genç futbolcu’nun henüz tercih aşamasında olduğu belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı