Spor Haberleri

Yılmaz Vural: Futbolcular da vatandaş

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, korona virüs nedeniyle oyuncularının tedirginlik yaşadığını vurgulayarak, “Futbolcular da insan. Onların da evi, ailesi, çocukları var” dedi.

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında liglerin ertelenme durumuna ilişkin olarak İHA ’ya açıklamalarda bulundu. Deneyimli çalıştırıcı, UEFA’nın yapacağı toplantıdan çıkacak kararın fazla manâlı olduğunu dile getirerek, “UEFA bugün toplanıyor. 55 UEFA ülkesi konferans yapacak ve buradan bir karar çıkacak. Bu sadece teknik direktörlerin değil, bütün Avrupa’nın müşterek davranması gereken bir konu. Bu ligler Avrupa’yı ilgilendiriyor. Milli takımlar Avrupa’da yarışacak. Bu organizasyon oralara kadar gidiyor. UEFA ‘iptal edelim’ veya ‘seyircisiz devam edelim’ derse biz de kararları uygulayanlar olacağız. Kulüpler olarak bizi temsil eden kurulların kararlarına uymak durumundayız. Karar neyse tartışmadan uygulamak zorundayız” diye konuştu.

“FUTBOLCULAR DA İNSAN…”

Yılmaz Vural, oyuncu grubunun sıkıntılı olup olmadığına dair sorulan soruyu ise, “Teknik direktör olarak bu cins şeyler bizi zora sokuyor. Futbolcular da insan. Vatandaş ne düşünüyorsa onlar da o şekilde düşünüyor. Futbolcuların da evi var, ailesi var, çocukları var. Futbolcular da yurttaş. Bize ne derlerse onu uygulayacağız” biçiminde yanıtladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı