Spor Haberleri

West Ham United Başkan Yardımcısı ’ndan acayip tavsiye: ‘Liverpool kusura bakmasın lakin Premier League oynanmamış sayılmalı! ’

West Çiğ United Başkan Yardımcısı Karren Brady, The Sun’a “Kusura bakma Liverpool lakin oyuncular oynayamayacaksa Premier League yok hümkünde sayılmalı” başlıklı bir yazı kaleme aldı ve Corona virüsü sebebiyle ertelenen Premier League’de bu sezonun hiç oynanmamış sayılması gerektiğini ifade etti. Önerge ciddiye alınırsa kümede kalma mücadelesi veren West Ham, bu nedenle sezonu baştan oynama şansı elde edecek fakat Liverpool ise 30 yıllık bekleyişin peşinde iple çektiği ve fazla yaklaştığı üstünlük kupasını bir sene daha bekleyecek ve rakipleriyle yeniden yarışmak zorunda kalacak!

Premier League ’de maçlar en erken 3 Nisan ’a değin ertelenirken ‘pandemik ’ duyuru edilen Corona virüsünün Kıta Avrupası ’nda ve Britanya ’da etkisinin nasıl süreceği de keza endişe ayrıca de önemli bir merak konusu. Kıta Avrupası ’nın geneli kadar tedbir alınmadığı için ahali ve medya göre ara sıra eleştirilen İngiliz hükümeti de son günlerde tedbirleri sıkılaştırırken Premier League ’de durmuştu.

Avrupa ’daki büyük liglerden daha geç askıya alma kararı bölge Premier League ’de bu kararın alınmasında Arsenal Menajeri Mikel Arteta ’da virüs saptama edilmesinin de payı büyük oldu. Daha sora Chelsea ’den Callum Hudson-Odoi ’de de Corona vürüsü tespit edildi ve lig durduktan daha sonra yeni bir kavga konusu da gevşemiş oldu: Hemen ne olacak?

Brady ’nin tavsiyesi…

Bu soruyu önemli bir şekilde dillendiren ve kendince bu soruna bir çözüm de bulan isimlerin başında West Ham United Başkan Yardımcısı Karren Brady geliyor. Brady ’nin önerisi; ligin bu noktada bitirilmesi ve sezonun hiç oynanmamış sayılması yönünde. The Sun ’a bir yazı yazar Brady, “Bundan kaçış değil oyuncular yeniden oynayamayacaksa bu sezon oynanmamış, değil hükmünde sayılmalı” dedi.

İLGİLİ HABER Corona virüsü nedeniyle ertelenen ligler ve organizasyonlar! Corona virüsü sebebiyle ertelenen ligler ve organizasyonlar!

Ligin bitmesine 9 hafta kala düşeceklerin, kalacakların ve Avrupa kupalarında mücadele edecek kulüplerin kesinleşmemiş olması sebebiyle kimseye haksızlık olmaması adına sezona kaldığı yerde nokta koyulmasını tavsiye eden Brady ’nin tavsiyesi West Çiğ ’ın puan tablosundaki konumuna bakıldığı vakit birazcık daha netlik kazanıyor.

Liverpool ve Leeds ne olacak?

Ligde şuan 27 puanı bulunan West Ham, diğer 27 puanlı kulüpler Watford ve Bournemouth ’un üstünde 16. sırada yer alıyor. 18, 19 ve 20. sıradaki kulüplerin küme düştüğü Premier League ’de sezona nokta düzenlemek daha alçak sıradaki kulüpleri bir sene daha Premier League ekibi yapmaya yeter ancak Championship ’de üstünlük yolunda yürüyen ve Premier League ’e dönme rüyaları gören Leeds United ’la 30 yıldır Premier League şampiyonluğunu bekleyen ve tarihi bir sezon yaşayan Liverpool taraftarları da bunun bir haksızlık olacağını düşünüyor.

‘Kusura bakma Liverpool! ’

Fiilen Brady de böyle düşünüyor ayrıca başlık “Kusura bakma Liverpool fakat oyuncular oynayamayacaksa Premier League yok hümkünde sayılmalı” biçiminde ve yazının içinde de “30 sene sonradan gelen birincil şampiyonlukları çalınmış olacak olan Liverpool ’a da ağır bir darbe olacak bu fiilen” ifadelerini kullanıyor. Kesinlikle Brady ’nin önerisi ve iddialara kadar birkaç yöneticinin daha belirttiği bu durum yalnızca bir tavsiyeden ibaret oysa Premier League ve EFL yönetimlerinin mevcut duruma bir çözüm bulmak zorunda oldukları da bir reel. Nisan ayının ortasına gelindiğinde görülecek tablonun belirleyici olması bekleniyor oysa Brady ’ninki gibi taraftarları ‘gerecek ’ fakat bir yandan da mantıklı gözüken fikirlere teşekkür edip üç ‘HAYIR ’ ile uğurlamamızı sağlayacak karar UEFA ’dan gelebilir!

UEFA kapı açarsa…

Salı günü ülke federasyonlarının yetkilileri ile bir buluşma gerçekleştirecek olan UEFA ’nın alacağı kararın, Euro 2020 ’nin ertelenmesi ve lokal liglerin yazın oynanması yönünde olacağı Reuters ve Avrupa basını kadar öne sürülüyor. Böyle bir ortamda Euro 2020 ’nin 12 ayrı şehirde oynanamayacağı aşikarken UEFA ’nın kapı açması cümbür cemaat için yatıştırıcı olacak gibi gözüküyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı