Spor Haberleri

İsveç Futbol Federasyonu ’ndan ‘corona ’ önlemi: Ücretsiz izin

İsveç Futbol Federasyonu, A Ulusal Erkek Futbol Takımı Teknik Direktörü Janne Anderson ve A Ulusal Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Peter Gerhardsson dahil 90 çalışanı Mayıs ayı sonuna kadar bedava izne çıkardı.

Corona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında yeni önlemler bölge İsveç ’te futbol federasyonu da yeni kararlarını duyurdu.

İsveç A Ulusal Erkek Futbol Takımı Teknik Direktörü Janne Andersson ve A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Peter Gerhardsson ’un yanı sıra 90 çalışan bedava izne çıkartıldı. Milli Ekip ’ın resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, ücretsiz iznin Mayıs ayı sonuna kadar süreceği belirtildi.

Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Hakan Sjostrand yaptığı açıklamada, “Çalışma saatlerini kısaltarak federayonun parasal yükünü ve oluşacak olumsuzlukların riskini azaltmayı planlıyoruz. Kuşkusuz bu yerine getirmek istemediğimiz bir şey oysa mevcut durumda gerekli bir tedbir” dedi.

Janne Andersson ’un liderliğinde EURO 2020 Elemeleri ’nde başarılı bir performans sergileyen İsveç Milli Takımı, corona virüsü salgını sebebiyle 2021 ’e ertelenen turnuvaya katılmaya adalet kazanmıştı.

öte yandan Gerhardsson ’un teknik direktörlüğünü yaptığı Kadın Milli Futbol Takımı da 2016 Rio Olimpiyatları ’nda bronz madalya kazandıktan sonra gelecek seneye ertelenen Tokyo Olimpiyatları ’nın da en iddiaları ekipleri arasında yer alıyordu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı