Spor Haberleri

Volkan Gökçek, Berlin ’de ringe çıkacak

Türk profesyonel boks kulübü EC BOXİNG boksörleri Volkan Gökçek ve Viktor Faust, Almanya ’nın başkenti Berlin ’de ringe çıkacak.

Almanya’da dört defa üst üste yılın en iyi kulübü seçilmesinin arkasında, bu yıl dünyanın da en iyi kulübü seçilen Türk profesyonel boks kulübü EC BOXİNG’in beş boksörü, 21 Mart Cumartesi akşamı Almanya’nın başkenti Berlin’de ringlerle buluşacak. Bunlar arasında Volkan Gökçek ve yeni Klitcshko olarak adlandırılan Viktor Faust da yer alacak.

Erol Ceylan: “Beş boksörümüz ringde olacak”

Almanya’nın meşhur fitness hocalarından Ali Ak, Wikinger Boks’un şefi Winfried Spiering ve EC BOXİNG Idare Heyeti Başkanı Erol Ceylan’ın katkılarıyla düzenlenen boks galasında beş boksörlerinin ringlerle buluşacağını bildiren ödüllü promotör Erol Ceylan, “Ağır sıkletteki boksör kardeşler Danilo ve Nikola Milacic, ECB formasını temsilcilik edecekler. Yeniden hafif sıklet boksörümüz Volkan Gökcek hem ringde yeteneklerini sergileyecek. Eski dünya şampiyonumuz Karo Murat da tekrar benzer gece sahne alacak olan starlarımız arasında yer alıyor. Natürel ancak şu an bütün boks dünyasının nefeslerini tutarak izlediği yeni transferimiz Viktor Faust’ta o akşam hünerlerini sergileyecek boksörler arasında. Hedefimiz bu sene yeni transfer ettiğimiz süper yetenekli boksörlerimiz Volkan Gökçek ve Viktor Faust’un maç sayısını çoğaltarak bir an önce dünyanın zirvesindeki maçlara çıkarmaktır” biçiminde konuştu.

Bülent Başer: “Önümüze geleni deviriyoruz”

EC Boxing Başantrenörü Bülent Başer, zirvenin basamaklarını çabucak tırmandıklarını dile getirerek, “Sporcularımıza verdiğimiz eğitim ve gösterdiğimiz özenin meyvelerini her platformda alıyoruz. Önümüze kim çıksa devirerek zirveye dürüst ilerliyoruz. Volkan Gökçek, az önce profesyonel boksa yeni başlamasına rağmen çıktığı iki maçın ikisini de büyük bir başarı ile kazandı. İki metrelik dev boksörümüz Viktor Faust, yine aynı son maçında zinde rakibini maçın ilk saniyelerinde devirerek herkesi hayretler içinde bıraktı. Daha şimdiden karşı taraf dayandıramıyoruz kendilerine” dedi. Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, on takvim emeğin bundan böyle meyvelerini toplamaya başlayacaklarını söyleyerek, “On yıldan beridir dünyanın zirvesine çıkmak için daha alçak yapı hazırlıkları yaptık. Artık bundan sonra dünyanın zirvesine EC BOXİNG ve ülkemizin ismini yazdırma zamanıdır. Berlin’deki gurbetçileri ellerine Türk bayraklarını alarak karşılaşmalara katılmaya bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı