Süper Lig

Türkiye Futbol Federasyonu ’ndan kritik görüşme hazırlığı!

Türkiye Futbol Federasyonu, haftaya Afiyet Bakanı Fahrettin Koca ve Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüşmeyi planlıyor.

Türkiye Futbol Federayonu, daha önce liglerin haziran ayında başlamasını öngördüklerini açıklamıştı.

Cumhuriyet Gazetesi ’nde yer alan habere kadar; TFF yöneticileri, UEFA’nın bugün kendisine aza 55 ülke federasyonuyla yapacağı videokonferansın arkasından ligin seyriyle ilgili görüşmelerin yoğunlaşacağını açıklama etti.

Futbol Federasyonu yöneticileri, corona virüsü salgını sebebiyle hemen bir şüphe ortamının mevcut olduğunun altını çizerken, önümüzdeki hafta ayrıca Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca keza de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşmeyi planladıklarını kaydetti.

İdareciler, bu görüşmede, TFF’nin hazırladığı 10 öbür senaryonun masaya yatırılacağını, büyüyen son olaylar doğrultusunda yapılan çalışmalarla ilgili iki bakanın görüşlerinin alınacağını belirtti.

Bu kritik zirve sonrası maçların oynanıp oynanmayacağının, eğer liglere devam edilecekse bunun hangi plan kapsamında gerçekleşeceğiyle ilgili durumun azıcık daha netleşmesi bekleniyor.

WHO: 2021 SONUNA KADAR ASKIYA ALIN

UEFA’nın 55 aza ülke federasyonlarıyla önceki gün yaptığı toplantıda liglerin tamamlanmasını istemesinin gerisinde Dünya Afiyet Örgütü (WHO), futbolla ilgili önemli bir tavsiyede bulundu. WHO, uluslararası organizasyonların 2021 ardina kadar askıya alınması tavsiyesinde bulundu. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, ulusal maçlar gibi uluslararası organizasyonların 2021 yılının ardina kadar askıya alınmasını öneren WHO, turnuvaların planlamasının, salgın tehlikesi geçtikten sonra yapılması görüşünü sundu.

‘SPORCULAR MASKE PEŞINE DÜŞÜP TAKIP RİSKİ AZALTSIN’

Bilim insanları, sporcuların karşılaşmalarda maske takarak enfekte riskini azaltabileceğini düşünüyor. Edinburg Üniversitesi’nde ırk sağlığı uzmanı olarak devir yapan Hekim Rowland Kao, sporcuların maske ile sahadaki meslektaşlarını koruyabileceğini düşünüyor. Kao, “Maske takarak havada asılı taneciklerin dolaşımını minimuma indirebilirsiniz” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı