Spor Haberleri

Transferlere corona darbesi!

Futbolcu menajeri Frederic Guerra, corona virüsünün transfer görüşmelerine olan etkilerini anlattı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını, Avrupa ’da az daha tüm liglerin (Belarus hariç) ertelenmesine neden olurken, kulüpleri de mali açıdan zor bıraktı. Çoğu takım, futbolcuların hatta çalışanlarının maaşlarında indirime gitmeyi tartışırken, transfer süreçleri de corona virüsünden olumsuz etkilendi.

Fransız menajer  Frederic Guerra, Le Progres gazetesine yaptığı açıklamada bazı görüşmelerin corona virüsü nedeniyle sonuçlanamadığını söyledi. Bilhassa sözleşmesi bitecek olan ve satın alma opsiyonlu kiralanan futbolcuların geleceği ile ilgili belirsizlik olduğunu belirten  Frederic Guerra “Takımlar, transfer listelerindeki futbolcularla ilgili temaslarını durdurdu. Ayrıca sözleşmesi bitecek ya bitmesine bir sene kalan futbolcular süreçten olumsuz etkilendi. Bu durumun devam etmesi durumunda yaz aktarma döneminin hareketli geçmesi böylece ihtimal dahilinde görünmüyor” dedi.

Yaşadığı bir olayı da anlatan Frederic Guerra “Rennes ’de oynayan bir futbolcum var. Sözleşmesinin bitmesine bir sene kaldı. Takımı ile yaptığımız yeni anlaşma görüşmelerini önlemek zorunda kaldık. diğer taraftan belirtilmiş bir maç oynadıktan daha sonra satın alma opsiyonu yer alan diğer futbolcum da durumdan etkilendi. Corona virüsü salgını, süreci yarıda kesti” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı