Basketbol

TOFAŞtan son dakika corona virüsü açıklaması

TOFAŞ’tan yapılan tanımlama şu şekilde: “Bütün dünyayı etkisi altına alan yeni herif Korona Virüs (Covid-19) belirtilerine, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı ’nın bir takım oyuncuları ile yönetimsel çalışanlarında rastlandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Covid-19 belirtileri görülen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı ’nın oyuncuları ile idari çalışanlarının test sonuçlarının negatif çıkmasını ve bu süreci dinç bir şekilde geride bırakmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kulübümüz, Çin ’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyaya yayılarak pandemik bir salgına dönüşen Covid-19 ile ilgili yaşanan bütün gelişmeleri yakından takip etmekte ve gerekli bütün önlemler büyük bir hassasiyetle uygulamaktadır.

Kulübümüzün 13 Mart 2020 tarihinde aldığı tedbir kararları gereği tüm altyapı faaliyetleri durdurulmuş, Mustafa V. Koç Spor Tesisleri ’mizde temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri rutinin haricen detaylı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

ING Basketbol Süper Ligi ’nde 15 Mart Pazar günü İstanbul ’da karşılaştığımız Fenerbahçe Beko Basketbol Takımının bazı sporcuları ile yönetimle ilgili çalışanlarında Covid-19 belirtilerine rastlanması sonrası kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Basketbol A Takımımız, öncesinde yalnızca 2 antrenman gerçekleştirerek hazırlandığı Fenerbahçe Beko deplasmanına günü birlik olarak gidip gelmiş, bu rastlama sonrasında ise kulübümüzün aldığı önlemler gereği antrenmanlara ara verilmiş, tesislerimizde bütün etkinlikler durdurulmuştur. Yapılan mevcut değerlendirmede oynadığımız rastlama üzerinden geçen bu 6 günde Covid-19 ile ilgili herhangi belirtisi olan basketbolcumuz veya personelimiz bulunmamaktadır. Teknik ekibimiz, oyuncularımız ve kulüp personelimiz bu süreci evlerinde geçirmektedir.

Sağlık ekiplerimiz, Covid-19 salgını ile ilgili süreci büyük bir özenle peşine düşüp takip ederek sporcularımız ile teknik ve idari kadrolarımızın afiyet durumlarıyla yakından ilgilenmektedir.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı