Spor Haberleri

TFF ile UEFA arasında kritik buluşma

Türkiye Futbol Federasyonu, salı günü UEFA ile oluşturacağı telekonferansın arkasında hazırlık maçlarıyla ilgili karar verecek. Türkiye A Milli Takım’ın Slovenya ve Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçlarının iptal edilmesi gündemde… TFF’nin UEFA ile görüşeceği bir diğer konu ise İstanbul’da oynanacak Şampiyonlar Ligi finali…

Bütün dünyayı saran korona virüs nedeniyle alınan önlemlerin ardındaki futbol dünyasında gözler UEFA ’ya çevrildi. Bu hafta içinde oynanan Paris Saint-Germain-Borussia Dortmund maçı seyircisiz oynanırken, ilerleyen tarihlerdeki Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları ertelendi. UEFA, kendisine aza olan ülke federasyonlarıyla salı günü oluşturacağı telekonferansla birlikte 2020 Avrupa Şampiyonası ve UEFA ’nın öteki organizasyonları hakkındaki kararını da verecek.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri de alınacak olan her kararla ilgili değerlendirmelerini şimdiden yapmaya başladı. Bu bağlamda, 27 Mart ’ta Slovenya ve 30 Mart ’ta da Avusturya ile oynanacak olan hazırlık maçları iptal edilebilir. Geçtiğimiz hafta alınan kararlar doğrultusunda bu 2 karşılaşmanın seyircisiz oynanması açıklanmıştı.

Oysa Avrupa ’da birçok ligde teknik adamlar ve futbolcuların korona virüse yakalanması nedeniyle TFF çekincelerini UEFA ’ya iletecek. UEFA ’nın EURO 2020 ’yi askıya alma kararı alması durumunda ise maçların oynanmasına lüzum kalmayacak.

Şampiyonlar Ligi Finali çekincesi

Türkiye Futbol Federasyonu ’nun bir öteki çekincesi ise İstanbul ’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali… Atatürk Olimpiyat Stadı ’nda oynanacak olan final için UEFA ’ya çekincelerini aktaracak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, bu anlamda toplum sağlığının tehlikeye atılmasını istemiyor.

80 bin kişi kapasitesi bulunan stadyuma gelmesi beklenen 60 bin tanıdık olmayan futbolseverin tek tek karantina altına alınmasının mümkün olamayacağını UEFA ’ya iletecek olan TFF, hem Türkiye ’ye gelen taraftarların maçları izledikten daha sonra, Fethiye, Marmaris, Antalya, Bodrum ve Çeşme gibi favori tatil noktalarına gittiğini de UEFA ’ya hatırlatacak.

Gündemdeki tüm konuları UEFA yetkilileriyle paylaşacak olan TFF yönetimi, UEFA ’nın alacağı her karar için B planı geliştirmiş durumda…

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı