Spor Haberleri

Süper Lig’in en çok konuşulan ismi Fatih Terim

Süper Lig ’de koronavirüs arası yaşanırken, 2020 yılının birincil dört ayında hakkında azami haber çıkan teknik direktörler de belli oldu. Zirveyi alan Fatih Terim’i bakın kimler takip etti.

Abone ol

Medya takip kurumu Ajans Press, Süper Lig ’de atama yapan teknik direktörlerin medya karnelerini çıkardı.

En fazla Terim konuşuldu

Ajans Press ’in 2020 yılı Ocak-Nisan tarihleri aralarında gerçekleştirdiği medya araştırmasında, hakkında 7 bin 20 haber çıkışı tespit edilen Fatih Terim ’in en çok konuşulan teknik adam olduğu görüldü. Terim, 23 Mart ’ta koronavirüs testinin fazla çıktığını açıklamış ve tedavi sürecinin ardındaki hastalığı yenmişti.

İkinci çok konuşulan bilinen isim

Süper Lig ’in en fazla konuşulan ikinci teknik direktörü, hakkında 4 bin 450 haber yansıması tespit edilen Beşiktaş ’ın teknik patronu Sergen Yalçın oldu. Trabzonspor ’un hocası Hüseyin Çimşir 3 bin 265 haber çıkışı ile üçüncülük koltuğunda yer alırken, Sivasspor ’un hocası Rıza Çalımbay bin 596 haber ile dördüncü oldu. Trabzonspor ’dan istifa ettikten daha sonra Çaykur Rizespor ’un başına geçen Ünal Karaman ise 1537 haberle beşinci sırada yer aldı. İlk beşi peşine düşüp takip eden ve en çok konuşulan on teknik adam aralarında bulunan diğer isimler ise şu şekilde oldu; Tamer Tuna (1491), Erol Bulut (1312), Bülent Korkmaz (1120), İlhan Palut (1098), Bülent Yerinde (984).

Devam kararı da fazla konuşuldu

TFF kadar açıklanan liglerin 12 Haziran’daki açılış tarihi ise son zamanlarda medyanın en çok konuştuğu başlıklar aralarında yer aldı. Basketbol, voleybol ve hentbol branşları var olan sıralamayla kayıt edilirken, futbolun devam kararı çoğu otorite kadar tartışıldı. Karar sonrasında medyaya 20 bin 954 haber yansıması tespit edildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı