Süper Lig

Süper Lig ne süre başlayacak? İşte Türkiye ve Avrupa futbolunda son durum…

Corona virüsü hemen hemen bütün spor müsabakalarının ertelenmesine sebep oldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası 1 yıl sonraya ertelenmişti. Özellikle futbolseverler, liglerin ne vakit başlayacağını merak ediyor. Ayrıca Avrupa ’da ayrıca de Türkiye ’de liglerin geç de olsa bitirilmesi planlanıyor. Peki, Süper Lig ne zaman başlayacak? TFF Süper Lig ’in başlama tarihini belirledi mi? İşte teferruat…

Türkiye’de corona virüsü vakalarının görülmeye başlanması sonrası bakanlık ve TFF yetkililerinin yaptığı toplantı sonrası liglerin ertelenmesine karar verilmişti. Avrupa’daki ligdeler de (Belarus Ligi hariç) ertelenmişti. Türkiye’de oldukça yoğun şekilde peşine düşüp takip edilen Süper Lig’in ne zaman geri döneceği ve maçların oynanmaya ne vakit başlanacağı internette en çok aratılan konuların başında geliyor. Peki futbol ne süre eski haline dönecek? Süper Lig’in tekrardan başlama tarihi emin oldu mu? İşte bütün bilgiler…

SÜPER LİG NE SÜRE BAŞLAYACAK?

Türkiye’de corona virüsü vakaları görülmeye başladıktan anında sonradan TFF, ilk kez bir hafta ligleri seyircisiz oynatmış sonrasında bakanlık yetkilileri ile yapılan toplantılar ve UEFA ile FIFA’nın önerileri sonrası liglerin ertelenmesine karar vermişti. Türkiye’de her geçen gün corona virüsü vakaları artmaya devam ederken, Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ’in başlayacağı tarih için hemen şimdi bir yorumlama yapılmadı. Liglerin başlangıç tarihinin Corona virüsünün seyrine göre karar verileceği varsayım ediliyor.

AVRUPA’DAKİ LİGLERDE ŞART NE?

Corona virüsünün yoğun olarak gözüktüğü Avrupa’da da, Belarus Ligi hariç tüm ligler ertelenmişti. Peki Avrupa’da liglerin başlangıç tarihi kesin oldu mu? İşte Avrupa Lig’lerinden haberler…

İNGİLTERE PREMIER LİG

Corona virüsü pandemisi nedeniyle Premier Lig’in 3 Mayıs’a dek ertelendiği açıklanmıştı. Ancak İngiltere’de corona virüsü vakalarının sayısının her gün artması sebebiyle bu tarihte başlaması beklenmiyor.

İTALYA SERIE A

İtalya, Avrupa’da corona virüsünün en yoğun olarak görüldüğü ülkelerden biri. Ligde oynayan birçok futbolcuda da corona virüsü tespit edilmişti. Serie A’nın ne zaman başlayacağı ile ilgili bir tarih belirlenmedi.

İSPANYA LA LIGA

İspanya, İtalya ile birlikte corona virüsü salgının en yoğun olduğu Avrupa ülkelerinden biri. Günlük 1000 yakın kişinin hayatını kaybettiği İspanya’da liglerin başlama tarihi kesin olarak açıklanmadı. Yetkilerin hedefledi tarihler olarak ise 28 Mayıs, 6 Haziran ve 28 Haziran olarak belirlendi.

ALMANYA BUNDESLIGA

Almanya’da da liglerin 2 Mayıs’a değin ertelendiği açıklanmıştı. Almanya, Avrupa’da corona virüsü salgınını en iyi yöneten ülkelerden biri. Virüsün yayılımını teftiş altına bölge Almanya’da liglerin 9 Mayıs’ta seyircisiz olarak başlanacağı varsayım ediliyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı