Süper Lig

Süper Lig maçları “ŞİFRESİZ” olabilir!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüs sebebiyle seyircisiz olarak oynanacak olan Süper Lig maçlarının yayıncı kuruluş göre şifresiz olarak yayınlanması için görüşmelere başlandığını açıkladı.

Almanya ve Portekiz’de seyircisiz oynama kararının arkasından ilgili yayıncı kuruluşlar, maçların şifresiz olarak yayınlanacağını duyurmuştu ve bu haber, Türkiye’de öncelikle Sporx tarafından gündeme getirilerek dikkat çekmişti.

Sporx’in “örnek teşkil” edebilecek bir bu haberin ardından yayıncı kuruluş BeIN ile görüşmelere başlayan TFF Yönetimi, “Almanya ve Portekiz” örneklerini de masaya koyarak Süper Lig maçlarının açıklanmış koşullar doğrultusunda şifresiz olarak yayınlanmasını talep etti.

Konu hakkında konuşan Özdemir, “Nihat Özdemir, “Gücenmiş bir karar değil. Maçların hangi şartlarda yayınlanabileceğini yayıncı kuruluş beIN SPORTS yöneticileri ile konuşacağız. Corona virüs tehdidi sebebiyle maçların seyircisiz oynandığı ülkelerde alınmış bazı kararlar var. Dünyada örnekleri mevcut. Almanya ve Portekiz’deki yayıncılar karşılaşmaları şifresiz yayınlama kararı aldı. Yapacağımız görüşme sonrası durum netlik kazanır” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı