Spor Haberleri

Süper Lig maçları şifresiz mi? beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacak mı?

Dünyanın önde gelen o kadar fazla futbol liginden liglerde ya ertelendi ya da seyircisiz oynanma kararı alındı. Çoğu ülkede ise ligden televizyondan şifresiz olarak yayınlanacak. Bu sebeple maçların Türkiye’de de şifresiz olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki BeIN Sports şifresiz olacak mı? İşte merak edilen sorunun cevabı…

Corona virüs sebebiyle önlemler artırılırken geçtiğimiz günlerde de Türkiye’de de maçların seyircisiz oynanması yönünde karar alınmıştı. Maçları tribünde izleyemeyecek futbol severler, maç izlemek için kafelere gitmekten de üzüntü ediyor. Peki Türkiye ’de maçlar şifresiz mi yayınlanacak? Bein sports süper lig maçları şifresiz mi olacak?

 

TÜRKİYE ’DE SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK MI?

Şu an bein sports cephesinden maçların şifresiz bir şekilde yayınlanmasıyla ilgili herhangi bir tanımlama gelmedi. Durumu hakkında bilgilendirme yapması beklenen beIN Sports ’ın kararını izah etme ile duyurması bekleniyor.

NİHAT ÖZDEMİR’DEN ŞİFRESİZ YAYIN AÇIKLAMASI

Süper Lig maçlarının şifresiz yayınlanıp yayınlanamayacağı yönündeki soruya da cevap veren Nihat Özdemir, “Dargın bir karar değil. Maçların hangi şartlarda yayınlanabileceğini yayıncı kuruluş beIN SPORTS yöneticileri ile konuşacağız. Corona virüs tehdidi sebebiyle maçların seyircisiz oynandığı ülkelerde dargın bazı kararlar var. Dünyada örnekleri mevcut. Almanya ve Portekiz’deki yayıncılar karşılaşmaları şifresiz yayın kararı aldı. Yapacağımız görüşme sonrası durum netlik kazanır” dedi.

ALMANYA VE PORTEKİZ LİGİ ŞİFRESİZ

Portekiz ’de ligin yayıncısı Sport TV, 2 hafta; Bundesliga yayıncısı Sky Germany ise 3 hafta baştan başa maçların şifresiz yayınlanacağını açıkladı.

Sport TV, kararın gerekçesi olarak, “İnsanların evlerinde, karantina aşağıda, aileleriyle birlikte içeriklere rahatça ulaşmasını temin etmek için böyle bir karar aldık.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı