Spor Haberleri

Derya Çayırgan ve Gizem Karadayı ’dan corona virüs tepkisi!

Galatasaray Bayan Voleybol takımı yıldızları Derya Çayırgan ve Gizem Karadayı liglerin az önce ertelenmemesine sosyal ağ hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdi.

Türkiye ’yi ve dünyayı etkisi altına bölge corona virüs salgını nedeniyle sporcular da rahatsızlık yaşamaya devam ediyor. Spor müsabakalarının ve liglerin ertelenip ertelenmeyeceği tartışmaları devam ederken Galatasaray Voleybol Takımı ’nın iki manâlı ismi Twitter ’dan bir izah etme yaptı.

‘DALGA MI GEÇİYORSUNUZ? ACİL AÇIKLAMA BEKLİYORUZ! ’

Sarı kırmızılı takımın formasını giyen Gizem Karadayı yaptığı açıklamada: ”Tehlikenin haberdar değiliz sanırım.#EvdeKal #Sosyalmesafe diyoruz. Her gün en düşük 30-40 birey benzer salonda yakın temas halindeyiz. Dalgamı geçiyorsunuz bizimle? Acele yorumlama bekliyoruz artık. Önlem elde etmek için sporculardan birine virüs bulaşmasını mı bekliyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Karadayı ’nın ekip arkadaşı Derya Çayırgan da bir tweet atarak tepkisini dile getirdi. ”Avrupa ülkelerinde insanların sokağa çıkması bile yasaklanırken, biz maçlara,antrenmanlara devam ediyoruz. Ders alınması için salgının yaygınlaşmasını ve arda arda ölümlerin gelmesini mi bekleyeceğiz?” ifadelerini kullanarak liglerin tatil edilmesini istedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı